Вести

Евровизиската песна на Украина, политички неподобна

Општо познато е дека изборот за најдобра песна на Европа отсекогаш има врска со политиката кога е во прашање гласањето, а сега стиховите на една песна се толку исполитизирани така што ги кренаа на нозе Русите.

Повеќе...

Нова мода - крзнени нокти

Најновиот моден тренд најверојатно ќе ве заскокотка - буквално.

Повеќе...

Осамено шимпанзо пречекува гости

Најосаменото шимпанзо во светот неодамна доби многу пријатно изненадување - прегратка од нов пријател.

Повеќе...

Желби на бремени жени

Бременоста е друга состојба во кое телото се менува. Но, освен физичките промени, трудниците многу брзо почнуваат да гичувствуваат и оние психичките кои се однесуваат на промените на расположението, но и копнежот по храна.

Повеќе...

Душко Георгиевски со солистички концерт

Познатиот македонски фолк-пејач Душко Георгиевски го најавува својот прв солистички гала концерт, насловен „Свири ми виолино“, кој ќе се одржи на 26 февруари во киното Фросина во Младинскиот културен центар, со почеток во 20 часот.

Повеќе...