Вести

Жена падна од трактор

Во полициска станица Штип од Клиничка болница Штип било пријавено дека кај нив била донесена В.Д.(57) од село Стар Караорман.

Таа во место викано Балабаница се здобила со тешки телесни повреди при пад од приколка натоварена со бали на работна машина трактор, управуван од Ф.Д.(55) од село Стар Караорман.

.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter