Вести

Фалсификувал евра

СВР Штип поднесе кривична пријава против Х.Е.(28) од Штип поради постоење основи ан сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари”.

На 17.08.2018 година во менувачница во Штип пријавениот се обидел да размени фалсификувана банкнота од 50 евра.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter