Вести

“Последен џедај“ прв по заработка

Последното продолжение од серијалот „Војна на ѕвездите“ наречено „Последниот џедај“ за 20 дена успеа да заработи 1,04 милијарди долари, со што според заработката е на 24. место.

Се очекува филмот да се искачи на тој ранкинг, со оглед на фактот дека неговата премиера во Кина следи допрва.Засега последното продолжение на научнофантастичната сага, го надмина „Убавицата и ѕверот” на „Дизни“, најуспешниот филм во САД во 2017 година, со заработени 504 милиони долари.

 

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter