РАДИО ШТИП
Жарко Арсовски со уште едно злато, овој пат турско PDF Печати Е-пошта
Напишано од Radio Stip   
Вторник, 25 Март 2014 17:25

Викендов  во Турција се оджа отвореното карате првенство.

Повеќе...
 
Каде ќе се лепат, и откаде ќе се откинуваат претседателските плакати PDF Печати Е-пошта
Напишано од Radio Stip   
Вторник, 25 Март 2014 17:23

Вo  општината извршено жребувањето за места за лепење на плакати за претседателските кандидати.

Повеќе...
 
Еко констатации PDF Печати Е-пошта
Напишано од Radio Stip   
Вторник, 25 Март 2014 17:19

Општинската Инспекција за заштита на животната средина во Штип,со еден статистички среден извештај, ги наброила своите активности.

Повеќе...
 
Кои професии ќе исчезнат PDF Печати Е-пошта
Напишано од Radio Stip   
Вторник, 25 Март 2014 17:21

Оператор на телефонска централа, диспечер, шалтерски службеник, месар, часовничар, рецепционер, фурнаџија, слаткар, таксисти, шофер, доставувач, чистач, готвач но не и шеф, книговодител, продавач или касиер – на овие занимања им се заканува опасност да исчезнат во наредните 20 години.

Повеќе...
 
Комисија за урбанизам PDF Печати Е-пошта
Напишано од Radio Stip   
Вторник, 25 Март 2014 17:15

Извештаите за работењето на Јавното претпријатие “Стипион, и “Штип проект“ за 2013 година

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 238

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 35 гости присутни
free counters