Штип
Еко констатации PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:19

Општинската Инспекција за заштита на животната средина во Штип,со еден статистички среден извештај, ги наброила своите активности.

Повеќе...
 
Комисија за урбанизам PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:15

Извештаите за работењето на Јавното претпријатие “Стипион, и “Штип проект“ за 2013 година

Повеќе...
 
Дотерување на ботаничката градина PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:40

Општина Штип презеде активности за уредување на Ботаничката градина која започна да се прави на крајот на минатотот лето.

Повеќе...
 
Концерт на “Ристо Донев – учителот“ PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 18:08

Во НУЦК „Ацо Шопов“ во Штип, по осми пат концерт ќе оддржи КУД „Ристо Донев-Учителот“.

Повеќе...
 
Срушената кралската јавна куќа PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:13

Старата и руинирана зрада, која беше напуштена со децении и беше грда слика на самиот влез на Штип,  е срушена од страна на Општина Штип.

Повеќе...
 
Награди за најдобрите ученици PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 18:58

Денеска во средното општинско училиште “Коле Нехтенин“на  26 ученици им беа врачени заслужените признанија .

Повеќе...
 
40-се два дена PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:45

Општината Штип ја утврди програмата за одбележување на верскиот празник “40-се.

Повеќе...
 
Еко акција PDF Печати Е-пошта
Петок, 14 Март 2014 17:40

Учениците од еко-патролите на СОУ „Јане Сандански“, заедно со ЈП „Исар“ и лица од Општина Штип задолжени за животна средина и комуналните инспектори, денес  имаа еколошка акција.

Повеќе...
 
Енигматски натпревари PDF Печати Е-пошта
Четврток, 13 Март 2014 17:39

Во ООУ „Димитар Влахов“  се оддржаа  општински натпревари по енигматика за основци и средношколци.

Повеќе...
 
Тротоар покрај Брегалница во Ново Село PDF Печати Е-пошта
Вторник, 11 Март 2014 18:47

Започна првата фаза на конструкција на тротоар –патека  до Ново Село во Штип.

Повеќе...
 
300 пензионерки на забава за 8-ми Март PDF Печати Е-пошта
Петок, 07 Март 2014 19:17

Сојузот на пензионерите во Штип организира осмомартовско дружење.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 17

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 9 гости присутни
free counters