Занимливости
Кога не оди:Клуни се дрогирал за да стане политичар PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:06

Оскаровецот Џорџ Клуни во разговор со својот колега, Џеред Лето, откри зошто не се занимава активно со политика.

Повеќе...
 
10-те актери кои заработуваат најмногу PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:04

Овие актери заработуваат стотици милиони долари, а нивното богатство расте со секоја следна улога.

Повеќе...
 
ОК слави 175 години PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:31

Еден од најпопуларните зборови на светот на англиски јазик, познатиот ОК или на македонски во ред, вчера го прослави 175-от роденден.

Повеќе...
 
Фармацевтите произведуваат болести PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:29

Половина од Американците веруваат во макар една медицинска теорија на заговор, покажа новото истражување.

Повеќе...
 
Андерсон пак како од мајка родена PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 17:59

Заносната русокоса Памела Андерсон се фотографираше потполно гола за францускиот магазин "Purple", а во интервјуто за истиот зборуваше за својата фризура и љубовта кон своето тело.

Повеќе...
 
Нови продолжениија од “Војна на ѕвездите“ PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 18:59

Продукцијата на долгоочекуваното седмо продолжение на сагата „Ѕвездени војни“ ќе почне во мај, соопшти „Дизни“.

Повеќе...
 
1.000 години затвор за 8 минути PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 18:46

Биотехнологијата во иднина би можела да достигне степен на развој кога ќе може да го измами умот на затворениците така што ќе имаат вечаток дека отслужле казна од 1.000 години затвор, тврдат група научници.

Повеќе...
 
Чевли што ве упатуваат PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 18:43

Овие обувки ќе чинат 100 долари и ќе ве упатуваат на саканата дестинација, плус ќе ги бројат и калориите што ги трошите.

Повеќе...
 
Што не треба да порачувате во fastfood ресторан PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:23

На популарната интернет платформа Редит која има огромен број корисници од целиот свет , на работниците од рестораните за брза храна им било пставено многу важно прашање.

Повеќе...
 
Добрите страни на пивото PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:21

Пивото е всушност добро за вашето здравје, но во умерени количини.

Повеќе...
 
Принцот Хари не платил на паркетар PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 17 Март 2014 17:47

Еден паркетар останал без огромна количина пари откако поверувал дека за поставување на паркет во Бакингемската палата преку Фејсбук му се јавил, ни повеќе ни помалку, туку принцот Хари.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 16

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 39 гости присутни
free counters