Спорт
Жарко Арсовски со уште едно злато, овој пат турско PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:25

Викендов  во Турција се оджа отвореното карате првенство.

Повеќе...
 
Хидинк ја презема Холандија PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:01

Гус Хидинк ќе го наследи Луј Ван Гал, на клупата на холандската репрезентација, по завршувањето на Светското првенство во фудбал.

Повеќе...
 
Неимар проблем на Барселона PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 16:59

Легендарниот холандски фудбалер, Јохан Кројф, рекол дека неприфатливо е Нејмар веднаш по доаѓањето во клубот да стане најплатениот играч на Барселона.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:37

Мирољубиво штипско дерби.

Повеќе...
 
Џелатот Бускетс PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:27

Вчерашниот „Ел Класико“ дуел помеѓу Реал Мадрид и Барселона не можеше да помине без валкани потези и лоши сцени на теренот.

Повеќе...
 
Казна за Баерн PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:25

Дисциплинската комисија на УЕФА го казни европскиот првак Баерн Минхен со затворање на еден дел од трибините за четврт-финалето, од фудбалската Лига на шампиони, против Манчестер Јунајтед.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА-ФУДБАЛ:НЕ Е РЕПРИЗА ПАК РАБОТНИЧКИ - БРЕГАЛНИЦА PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 18:06

23 коло од фудбалскиот шампионат на Македонија , Брегалница повторно во Скопје и повторно против Работнички.

Повеќе...
 
Сена денес ќе имаше 54 години PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 17:56

На денешен ден пред 54 години е роден Бразилецот Аиртон Сена, еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1.

Повеќе...
 
Најкраткиот тениски натпревар PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 17:42

Финецот Јанко Ниеминен ја забележа најбрзата победа во историјата на АТП турнирите, откако во првото коло од Мастерсот во Мајами, за нешто повеќе од 28 минути, го совлада Австралиецот Бернард Томиќ со 2-0, по сетови 6-0, 6-1.

Повеќе...
 
Николов не сакаше да игра за Романија PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:02

Македонскиот младински репрезентативец Бобан Николов,инаку штипјанец, со 19 години е првотимец на романскиот прволигаш Виторул Констанца.

Повеќе...
 
Нов дизајн на Адидас копачки за Бејл PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 18:56

Компанијата „Адидас“ произведува за спортистите ширум светот, изненадувајќи ги со одличните идеи за подобар ефект.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 23

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 13 гости присутни
free counters