Македонија
Филип Зарков, младиот тинејџер од Штип најубав на свет PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:44

Мистер Галакси тин 2014 е Филип Зарков од Штип. 14-годишниот штипјанец викендов во Банско, Бугарија ја претставуваше нашата држава и победи во конкуренција на над 50 учесници од целиот свет.

Повеќе...
 
Ризични состоби во стоматологијата PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:42

Факултетот за медицински науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ организира Научен симпозиум на тема „Ризични пациенти, ризични состојби во стоматологијата”.

Повеќе...
 
Засадени 4000 рози со дипломатскиот кор PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 18:15

4.000 рози денеска се засадени во Штип во рамките на акцијата Македонија земја на розите.

Повеќе...
 
Архитектонско културно наследство PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 18:10

Во холот пред големата сала на Општина Штип, беше отворена изложба насловена „Градови со архитектонско културно наследство“.

Повеќе...
 
3.500 рози за Штип PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:16

Во рамките на одбележувањето на верскиот празник или уште подобра народната традиција наречена “40-се“, утре во Штип ќе се одржи манифестацијата “Македонија земја на розите“.

Повеќе...
 
Ученици во посета на деца со даунов синдром PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:10

Околу 30.тина ученици од СОУ „Јане Сандански“ од Штип, денес се во посета на центарот за грижа на деца со Даунов синдром во Струмица.

Повеќе...
 
Ден на раскажувањето и театарот за деца PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:08

Денеска (20 март 2014 година,е Светскиот ден на раскажувањето и Меѓународниот ден на театарот за деца.

Повеќе...
 
Ден на среќата PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:04

Денес е Меѓународен ден на среќата. Среќата може да се научи и да се вежба.

Повеќе...
 
Инсектите нa осиромашениот ураниум PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 19:03

Земјоделци, овоштари, градинари се чудат на големината на инскет, кој многу потсетува на штурец, но со големина како на мал зајак, или малку поголем стаорец.

Повеќе...
 
Ораторски натпревари за патронатот на УГД PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:43

По повод патрониот празник и годинава на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат одржани Ораторски средби.

Повеќе...
 
Предавање на Проф.Д-р Лилјана Манева PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:39

По повод месецот на малигните заболувања денес се оддржа едукативно предавање на кое предавач проф.Д-р Лилјана Манева од Институтот за онкологија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 18

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 43 гости присутни
free counters