Политика
Каде ќе се лепат, и откаде ќе се откинуваат претседателските плакати PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:23

Вo  општината извршено жребувањето за места за лепење на плакати за претседателските кандидати.

Повеќе...
 
Двајца штипјани на листата за пратеници од Штип во “тројката“ PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:58

СДСМ  ги исфрли листите со кандидат за пратеници во сите шест изборни единици.

Повеќе...
 
За месец дена водите од Злетовица во Штип PDF Печати Е-пошта
Петок, 21 Март 2014 18:13

Aмбасадорот на Словенија во Македонија, Бранко Раковец денеска ја посети Филтер станицата во Штип, каде што во тек се градежни активности за нејзина преадаптација за примање на водата од Хидросистемот „Злетовица“.

Повеќе...
 
Сонот на СДСМ, и јавето на ВМРО ДПМНЕ PDF Печати Е-пошта
Четврток, 20 Март 2014 19:11

Политичката војна се разгорува.Прес СДСМ, одговор од ВМРО ДПМНЕ, итака до вкупната 4-та прес за идеата на СДСМ да се гради мост преку Брегалница.

Повеќе...
 
Парите за штетите од поплавата по изборите PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 19:02

Граѓаните кои претпеле штети од елементарни непогоди во периодот од 2010 до 2013 година ќе ги добијат средствата по изборите, најави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Повеќе...
 
Зголемен бројот на избирачките места PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Март 2014 19:00

Новите измени во Изборниот законик ги зголемија и избирачките одбори.Во Штип наместо 69 на редовните претседателски и на вонредните парламентарни избори ќе има 80 избирачки места.

Повеќе...
 
Политички пресметки за неизграден мост PDF Печати Е-пошта
Вторник, 18 Март 2014 18:34

ВМРО ДПМНЕ, денеска преку прес конференција одговори на вчерашната прес конференција на СДСМ.

Повеќе...
 
Забрзување на градбите на депонии во Источна Македонија PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 17 Март 2014 17:55

Во Скопје,се  одржа средба на градоначалниците од Источниот плански регион.

Повеќе...
 
Идеи од граѓаните PDF Печати Е-пошта
Петок, 14 Март 2014 17:45

На градскиот пазар градоначалникот Илчо Захариев и претседателот на ВМРО ДПМЕ во Штип Никола Мицевски ги добиваа идеите на граѓаните.

Повеќе...
 
16-та седница на Советот на општината PDF Печати Е-пошта
Четврток, 13 Март 2014 17:41

Советот на општината ја одржа 16-тата седница.

Повеќе...
 
Жените и политиката PDF Печати Е-пошта
Петок, 07 Март 2014 19:23

Во одбележувањето на Денот на жената се вклучија и политичките партии.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 11

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 26 гости присутни
free counters