Жарко Арсовски со уште едно злато, овој пат турско PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:25

Викендов  во Турција се оджа отвореното карате првенство.

На отвореното карате првенство учествуваше Жарко Арсовски кој со неговата екипа го освои првото место и златниот медал.

 

 

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 9 гости присутни
free counters