10-те актери кои заработуваат најмногу PDF Печати Е-пошта
Вторник, 25 Март 2014 17:04

Овие актери заработуваат стотици милиони долари, а нивното богатство расте со секоја следна улога.

Интересно е тоа што меѓу најбогатите 20 актери на светот нема ниедна жена.

 

1. Том Хенкс – 4,26 милијарди долари

2. Морган Фримен – 4 милијарди долари

3. Харисон Форд – 3,85 милијарди долари

4. Еди Марфи – 3, 81 милијарда долари

5. Семјуел Л. Џексон – 3,74 милијарди долари

6. Том Круз – 3,29 милијарди долари

7. Брус Вилис - 3,17 милијарди долари

8. Робин Вилијамс - 3,16 милијарди долари

9. Џони Деп – 3,07 милијарди долари

10. Роберт Дауни Џуниор – 3 милијарди долари

 

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 19 гости присутни
free counters