Филип Зарков, младиот тинејџер од Штип најубав на свет PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 24 Март 2014 18:44

Мистер Галакси тин 2014 е Филип Зарков од Штип. 14-годишниот штипјанец викендов во Банско, Бугарија ја претставуваше нашата држава и победи во конкуренција на над 50 учесници од целиот свет.

Изборот традиционално секоја година е во организација на модната агенција Интерсаунд од Софија, а лиценцата за Македонија ја поседува модното студио Црнокрак, преку кое настапуваше нашиот претставник Филип.

 

 

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 36 гости присутни
free counters