Свифт “свитка“ 40 милиони долари PDF Печати Е-пошта

Oбјавена е топ листата за најплатените светски музички имиња, а според Форбс и Билборд на првото место блесна младата кантри пејачка.

Повеќе...
 
Ова не е од спанаќ PDF Печати Е-пошта

Бодибилдерите во Бразил ги ризикуваат своите животи со инејектирање на потенцијално опасни "коктели" од масло и алкохол, за да ги напумпаат нивните мускули.

Повеќе...
 
Барселона бара нов тренер PDF Печати Е-пошта

Херардо Тата Мартино со голема веројатност, по завршувањето на сезоната, ќе ја напушти Барселона, откако стана јасно дека тој не е човекот кој клубот може да го врати на победничките патеки.

Повеќе...
 
71 годишнина од депортацијата на штипските Евреи PDF Печати Е-пошта

Штип ја одбележува 71 годишнината од депортацијата на своите сограѓани, штипските Евреи во злогласните фашистички логори.

Повеќе...
 
Борците и 8-ми Март PDF Печати Е-пошта

Сојузот на борците од НОБ-Штип, денес по повод 8-ми март, меѓународниот ден на жената, организираше одбележување.

Повеќе...
 
Фудбал:Брегалница - Работнички PDF Печати Е-пошта

В недела со одигрувањето на натпреварите од 21 коло, продолжува фудбалскиот шампионат на Македонија.

Повеќе...
 
Ван Перси ќе го напушти Јунајтед ако не игра во ЛШ PDF Печати Е-пошта

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси, во договорот има клаузула според која може да преговара со други клубови доколку тимот од "Олд Трафорд" не избори пласман во Лигата на шампионите.

Повеќе...
 
Со воз низ Македонија никој не сака да патува PDF Печати Е-пошта

Според податоците на Државниот завод за статистика, во последното тримесечје минатата година во железничкиот превоз биле превезени 216.000 патници и споредено со истиот период претходната година е намален за 14.000.

Повеќе...
 
Жените и политиката PDF Печати Е-пошта

Во одбележувањето на Денот на жената се вклучија и политичките партии.

Повеќе...
 
300 пензионерки на забава за 8-ми Март PDF Печати Е-пошта

Сојузот на пензионерите во Штип организира осмомартовско дружење.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА-ФУТСАЛ:МАЛ АЈАКС ГОСТУВА НА ЖЕЛЕЗАРЕЦ PDF Печати Е-пошта

Викендов продолжуваат  и натпреварит во футсал шампионатот на Македонија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 10 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 15 гости присутни
free counters