Жените избраа идеален маж PDF Печати Е-пошта

Интересното истражување на порталот NetVoucherCodes открива што мислат жените за тоа каков би требало да биде господинот Вистински – колку треба да е висок, каква боја на коса и очи треба да има, но и колку треба да заработува.

Повеќе...
 
Кристина има алиби за “Доктори“ PDF Печати Е-пошта

Групата Доктори заедно со нивната менторка Кристина Ковач напорно работат за суперфиналето на X Фактор.

Повеќе...
 
Ферари има најбрз болид PDF Печати Е-пошта

Италијанскиот Ф1 тим завршил најдобра работа кога е во прашање максималната брзина на новиот V6 мотор.

Повеќе...
 
Макфест со нов раководен тим PDF Печати Е-пошта

Градоначалникот на Штип Илчо Захариев го промовираше новиот раководен тим на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест“.

Повеќе...
 
Трибина за социјалните медиуми PDF Печати Е-пошта

Центарот за правни и политички истражувања при УГД организира Отворена трибина на тема „Социјалните медиуми и младите“.

Повеќе...
 
Одбојка:Пробиштип против Мавис во плеј оф PDF Печати Е-пошта

По завршувањето на регуларниот дел од одбојкарското првенство на Македонија.

Повеќе...
 
Ули доби 3.5 години затвор PDF Печати Е-пошта

Претседателот на германски Баерн Минхен, Ули Хенес е осуден на три и пол години затворска казна.

Повеќе...
 
Мултимедијален центар место летно кино PDF Печати Е-пошта

Денес во Штип беше означен конкретниот старт на проектот „Вмрежување на мултимедијални центри во прекуграничниот регион-Креатива“ кој е финансиран преку ИПА програмата за прекугранична соработка на ЕУ.

Повеќе...
 
Тротоар покрај Брегалница во Ново Село PDF Печати Е-пошта

Започна првата фаза на конструкција на тротоар –патека  до Ново Село во Штип.

Повеќе...
 
Далибор Огњанов има уште една меѓународна победа PDF Печати Е-пошта

Во Хотелот Сплендид  во Будва се одржа борба за шампионската тилува во категоријата до 88 килограми повеѓу црногорскиот ас Иван Стругар против рускиот кик боксер Кирил Иванов.

Повеќе...
 
9 години затвор за Санадер PDF Печати Е-пошта

Поранешниот хрватски премиер и лидер на Хрватската демократска заедница (ХДЗ) Иво Санадер денеска неправосилно е осуден на единствена затворска казна од девет години поради извлекување пари од државни институции и фирми преку маркентишката агенција  Фими Медија, според која е наречена и најголемата корупциска афера во хрватската политика.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 9 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 41 гости присутни
free counters