Оптимизам во Брегалница пред средбата со Металург PDF Печати Е-пошта

За Брегалница секоја средба е квалификациона. Големо вниманке во таборот на „синиге“ се посветува на средбата со Металург.

Повеќе...
 
Папата за Претседател PDF Печати Е-пошта

Според популарноста новиот папа го надминал и Јован Павле Втори, а дури 90 отсто од Италијанците му веруваат на новиот поглавар на Ватикан.

Повеќе...
 
Саша Ќириќ два часа го држел телото на Милошевски PDF Печати Е-пошта

За да се извади телото на Милошевски од пежото, биле потребни околу два часа вели Ѓоко Хаџиевски.

Повеќе...
 
Скуптор сака фонтана посветена на Св. 40 маченици PDF Печати Е-пошта

Склупторот Ивица Николов од Скопје, пред кабинетот на градоначалникот Илчо Захариев, ја изложи својата идеа ,за градба на фонтана  посветена на празникот Св. 40 маченици.

Повеќе...
 
16-та седница на Советот на општината PDF Печати Е-пошта

Советот на општината ја одржа 16-тата седница.

Повеќе...
 
Дисциплинска постапка против Брегалница PDF Печати Е-пошта

Фудбалската федерација на Македонија покрена дисциплински постапки против Брегалница.

Повеќе...
 
Марија Шерифовиќ во финалето на “Икс фактор“ PDF Печати Е-пошта

Марија Шерифовиќ ќе настапи во ревијалниот дел големото финале на музичкото шоу „Икс Фактор“ кое ќе биде одржано во белградската „Комбанк арена“ на 23 март.

Повеќе...
 
Озил ќе паузира еден месец PDF Печати Е-пошта

Деталните прегледи во Лондон покажаа дека играчот за врска на Арсенал, Месут Озил ќе мора да паузира околу еден месец.

Повеќе...
 
Макфест 2014 PDF Печати Е-пошта

Најквалитетниот музички фестивал во Македонија го утврди терминот на одржување.

Повеќе...
 
Енигматски натпревари PDF Печати Е-пошта

Во ООУ „Димитар Влахов“  се оддржаа  општински натпревари по енигматика за основци и средношколци.

Повеќе...
 
Русија не е виновна за украинската криза PDF Печати Е-пошта

Украинската криза има внатрешен карактер и Русија не е виновна за нејзиното избувнување, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на средба со постојаните членови на Советот за безбедност на Русија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 8 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 31 гости присутни
free counters