Што беше Хасап PDF Печати Е-пошта

Во организација на Агенцијата  за храна и ветеринарство  се одржа работилница на тема“ИНтензивирање на примената на Хасап  системот во угостителските објекти во Македонија.

Повеќе...
 
Русија бара од избори од Украина PDF Печати Е-пошта

Руското Министерство за надворешни работи ја повика денеска Украина да стане федерална држава и да одржи нови избори.

Повеќе...
 
Ф-1 сепак во Малезија PDF Печати Е-пошта

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите на овој настан.

Повеќе...
 
Младите најмногу ја гледаат “Аси“, омилен јунак им е Демир. PDF Печати Е-пошта

Младите следат турски и англоамерикански серии, покажа истражувањето кое го споведоа студенти од Центарот за правни и политички истражувања при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

Повеќе...
 
Пријавете ја преправената тераса PDF Печати Е-пошта

Од денес стапуваат на сила измените на законот за постапување со бесправно изградени објекти со кој е предвиден нов рок за поднесување на барања за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти со намена тераси и тераси пренаменети во станбен простор.

Повеќе...
 
50 милиони долари за Македонија PDF Печати Е-пошта

Oдборот на извршни директори на Светската банка денес го одобри Вториот програмски заем за развојни политики за конкурентност во износ од 36,4 милиони ЕУР (во противвредност од 50 милиони УСД) за Република Македонија.

Повеќе...
 
Принцот Хари не платил на паркетар PDF Печати Е-пошта

Еден паркетар останал без огромна количина пари откако поверувал дека за поставување на паркет во Бакингемската палата преку Фејсбук му се јавил, ни повеќе ни помалку, туку принцот Хари.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА:КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ТРЕТ ВО СЛОВЕНИЈA, УЛТРАМАРАТОНЕЦОТ ЖИКИЦА ИВАНОВСКИ ПОБЕДНИК НА МАРАТОН ВО СКОПЈЕ. PDF Печати Е-пошта

Викендов, во Ласко, Словенија се одржа Светскиот карате куп со учество на каратисти од 40 држави.

Повеќе...
 
Идеи од граѓаните PDF Печати Е-пошта

На градскиот пазар градоначалникот Илчо Захариев и претседателот на ВМРО ДПМЕ во Штип Никола Мицевски ги добиваа идеите на граѓаните.

Повеќе...
 
Еко акција PDF Печати Е-пошта

Учениците од еко-патролите на СОУ „Јане Сандански“, заедно со ЈП „Исар“ и лица од Општина Штип задолжени за животна средина и комуналните инспектори, денес  имаа еколошка акција.

Повеќе...
 
Спорторама:Карбинци формира свој Општински фудбалски сојуз PDF Печати Е-пошта

Градоначалникот на Општина Карбинци Зоран Минов, најавува формирање на општински фудбалски сојуз само за Општината Карбинци.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 20 гости присутни
free counters