ФУДБАЛ:1/2 ФИНАЛЕ КУП НА МАКЕДОНИЈА PDF Печати Е-пошта

Фудбалерите на Брегалница по победата над Металург во Скопје се осоколени дека утре во рамките на полуфиналето на фудбалкиот куп на Македонија, ќе му вратат мило за драго на Работнички, кој пред десетина дена си замина од Штип непоразен.

Повеќе...
 
Западот да не ја крои иднината на другите држави PDF Печати Е-пошта

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги обвини САД и нивните сојузници дека си го присвојуваат правото да решаваат за судбината на светот и да создаваат коалиции од типот „кој не е со нас, е против нас“, како и да ги занемаруваат одлуките на Обединетите нации.

Повеќе...
 
Добрите страни на пивото PDF Печати Е-пошта

Пивото е всушност добро за вашето здравје, но во умерени количини.

Повеќе...
 
Меси е најплатениот играч во светот PDF Печати Е-пошта

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, е најплатениот играч во светот, со годишна заработка од 41 милион евра, јавува "Франс фудбал".

Повеќе...
 
Во Македонија повеќе мажи се невработени PDF Печати Е-пошта

Повеќе мажи од жени се невработени во Македонија, покажаа податоците од Анкетата на работната сила на Државниот завод за статистика за последниот квартал од 2013 година.

Повеќе...
 
“Go clean “,“Go green” во Штип PDF Печати Е-пошта

Во  Општина Штип се одржа инфо-состанок на кој беа присутни преставници од „Гоу клин“ (Go clean), од секторот за локален економски развој, од  образованието, инспекторот за животна средина, директорите на училиштата и наставниците одговорни за еко активностите во училиштата.

Повеќе...
 
Што не треба да порачувате во fastfood ресторан PDF Печати Е-пошта

На популарната интернет платформа Редит која има огромен број корисници од целиот свет , на работниците од рестораните за брза храна им било пставено многу важно прашање.

Повеќе...
 
Венгер по 1000 пат ќе ги води “топџиите“ PDF Печати Е-пошта

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, в сабота ќе прослави голем јубилеј, тој по 1.000-ти пат од клупата ќе ги предводи ’топџиите’.

Повеќе...
 
Предавање на проф.д-р Лилјана Манева-онкологист PDF Печати Е-пошта

Меѓународно познатиот и признат онколог проф. Д-р Лилјана Манева, утре (18.03)во 12.30 часот во големата сала на Општината ќе одржи предавање на тема “Самостојно откривање на ракот на дојката“.

Повеќе...
 
Ден на Црвениот крст PDF Печати Е-пошта

Денеска е ден на Црвениот крст во Македонија.

Повеќе...
 
Забрзување на градбите на депонии во Источна Македонија PDF Печати Е-пошта

Во Скопје,се  одржа средба на градоначалниците од Источниот плански регион.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 9 гости присутни
free counters