Брегалница поразена од Работнички PDF Печати Е-пошта

Брегалница денес го загубија полуфиналниот дуел во рамките на фудбалскиот куп на Македонија со екипата на Работнички од Скопје, со резултати 0:2.

Повеќе...
 
Обама ја зацврсти берзата на Кремљ PDF Печати Е-пошта

Претседателот Обама и Европската Унија ги објавија своите санкции како одговор на освојувањето на Крим од страна на Владимир Путин во понеделникот, а најточната процена на последиците од тоа дојде од финансиските пазари.

Повеќе...
 
Чевли што ве упатуваат PDF Печати Е-пошта

Овие обувки ќе чинат 100 долари и ќе ве упатуваат на саканата дестинација, плус ќе ги бројат и калориите што ги трошите.

Повеќе...
 
Никој како Анчелоти PDF Печати Е-пошта

Со победата над Шалке, фудбалерите на Реал Мадрид синоќа обезбедија пласман во четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Повеќе...
 
Ораторски натпревари за патронатот на УГД PDF Печати Е-пошта

По повод патрониот празник и годинава на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат одржани Ораторски средби.

Повеќе...
 
Политички пресметки за неизграден мост PDF Печати Е-пошта

ВМРО ДПМНЕ, денеска преку прес конференција одговори на вчерашната прес конференција на СДСМ.

Повеќе...
 
1.000 години затвор за 8 минути PDF Печати Е-пошта

Биотехнологијата во иднина би можела да достигне степен на развој кога ќе може да го измами умот на затворениците така што ќе имаат вечаток дека отслужле казна од 1.000 години затвор, тврдат група научници.

Повеќе...
 
Рајкард стави крај на тренерската кариера PDF Печати Е-пошта

Поранешниот тренер на фудбалерите на Барселона, Франк Рајкард, соопшти дека става крај на тренерската кариера, како би имал време да им се посвети не некои други работи во животот.

Повеќе...
 
40-се два дена PDF Печати Е-пошта

Општината Штип ја утврди програмата за одбележување на верскиот празник “40-се.

Повеќе...
 
Предавање на Проф.Д-р Лилјана Манева PDF Печати Е-пошта

По повод месецот на малигните заболувања денес се оддржа едукативно предавање на кое предавач проф.Д-р Лилјана Манева од Институтот за онкологија.

Повеќе...
 
И Бугарија за мултимедијалниот центар PDF Печати Е-пошта

Градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, присуствуваше на прес конференција во Општина Гоце Делчев, во Република Бугарија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 10 гости присутни
free counters