Ден на раскажувањето и театарот за деца PDF Печати Е-пошта

Денеска (20 март 2014 година,е Светскиот ден на раскажувањето и Меѓународниот ден на театарот за деца.

Повеќе...
 
Ден на среќата PDF Печати Е-пошта

Денес е Меѓународен ден на среќата. Среќата може да се научи и да се вежба.

Повеќе...
 
Сухој 34 ново засилување на руската армија PDF Печати Е-пошта

По серија на извршени тестови и проби започна сериското производство на авионите Су-34.

Повеќе...
 
Нов дизајн на Адидас копачки за Бејл PDF Печати Е-пошта

Компанијата „Адидас“ произведува за спортистите ширум светот, изненадувајќи ги со одличните идеи за подобар ефект.

Повеќе...
 
Инсектите нa осиромашениот ураниум PDF Печати Е-пошта

Земјоделци, овоштари, градинари се чудат на големината на инскет, кој многу потсетува на штурец, но со големина како на мал зајак, или малку поголем стаорец.

Повеќе...
 
Зголемен бројот на избирачките места PDF Печати Е-пошта

Новите измени во Изборниот законик ги зголемија и избирачките одбори.Во Штип наместо 69 на редовните претседателски и на вонредните парламентарни избори ќе има 80 избирачки места.

Повеќе...
 
Николов не сакаше да игра за Романија PDF Печати Е-пошта

Македонскиот младински репрезентативец Бобан Николов,инаку штипјанец, со 19 години е првотимец на романскиот прволигаш Виторул Констанца.

Повеќе...
 
Нови продолжениија од “Војна на ѕвездите“ PDF Печати Е-пошта

Продукцијата на долгоочекуваното седмо продолжение на сагата „Ѕвездени војни“ ќе почне во мај, соопшти „Дизни“.

Повеќе...
 
Сите против Ред Бул PDF Печати Е-пошта

Откако Мерцедес и Ферари ја поддржаа ФИА и казната за Ред Бул, на истата страна застана и Мекларен.

Повеќе...
 
Парите за штетите од поплавата по изборите PDF Печати Е-пошта

Граѓаните кои претпеле штети од елементарни непогоди во периодот од 2010 до 2013 година ќе ги добијат средствата по изборите, најави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Повеќе...
 
Награди за најдобрите ученици PDF Печати Е-пошта

Денеска во средното општинско училиште “Коле Нехтенин“на  26 ученици им беа врачени заслужените признанија .

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 4 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 39 гости присутни
free counters