Архитектонско културно наследство PDF Печати Е-пошта

Во холот пред големата сала на Општина Штип, беше отворена изложба насловена „Градови со архитектонско културно наследство“.

Повеќе...
 
Концерт на “Ристо Донев – учителот“ PDF Печати Е-пошта

Во НУЦК „Ацо Шопов“ во Штип, по осми пат концерт ќе оддржи КУД „Ристо Донев-Учителот“.

Повеќе...
 
Стоп во 10 земји за Youtube PDF Печати Е-пошта

Десет земји во светот го забранија пристапот на најголемиот светски музички сервис YouTube.

Повеќе...
 
Сена денес ќе имаше 54 години PDF Печати Е-пошта

На денешен ден пред 54 години е роден Бразилецот Аиртон Сена, еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1.

Повеќе...
 
3.500 рози за Штип PDF Печати Е-пошта

Во рамките на одбележувањето на верскиот празник или уште подобра народната традиција наречена “40-се“, утре во Штип ќе се одржи манифестацијата “Македонија земја на розите“.

Повеќе...
 
Сонот на СДСМ, и јавето на ВМРО ДПМНЕ PDF Печати Е-пошта

Политичката војна се разгорува.Прес СДСМ, одговор од ВМРО ДПМНЕ, итака до вкупната 4-та прес за идеата на СДСМ да се гради мост преку Брегалница.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА-ФУДБАЛ:НЕ Е РЕПРИЗА ПАК РАБОТНИЧКИ - БРЕГАЛНИЦА PDF Печати Е-пошта

23 коло од фудбалскиот шампионат на Македонија , Брегалница повторно во Скопје и повторно против Работнички.

Повеќе...
 
Андерсон пак како од мајка родена PDF Печати Е-пошта

Заносната русокоса Памела Андерсон се фотографираше потполно гола за францускиот магазин "Purple", а во интервјуто за истиот зборуваше за својата фризура и љубовта кон своето тело.

Повеќе...
 
Најкраткиот тениски натпревар PDF Печати Е-пошта

Финецот Јанко Ниеминен ја забележа најбрзата победа во историјата на АТП турнирите, откако во првото коло од Мастерсот во Мајами, за нешто повеќе од 28 минути, го совлада Австралиецот Бернард Томиќ со 2-0, по сетови 6-0, 6-1.

Повеќе...
 
Срушената кралската јавна куќа PDF Печати Е-пошта

Старата и руинирана зрада, која беше напуштена со децении и беше грда слика на самиот влез на Штип,  е срушена од страна на Општина Штип.

Повеќе...
 
Ученици во посета на деца со даунов синдром PDF Печати Е-пошта

Околу 30.тина ученици од СОУ „Јане Сандански“ од Штип, денес се во посета на центарот за грижа на деца со Даунов синдром во Струмица.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 3 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 25 гости присутни
free counters