Филип Зарков, младиот тинејџер од Штип најубав на свет PDF Печати Е-пошта

Мистер Галакси тин 2014 е Филип Зарков од Штип. 14-годишниот штипјанец викендов во Банско, Бугарија ја претставуваше нашата држава и победи во конкуренција на над 50 учесници од целиот свет.

Повеќе...
 
Ризични состоби во стоматологијата PDF Печати Е-пошта

Факултетот за медицински науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ организира Научен симпозиум на тема „Ризични пациенти, ризични состојби во стоматологијата”.

Повеќе...
 
СПОРТОРАМА PDF Печати Е-пошта

Мирољубиво штипско дерби.

Повеќе...
 
ОК слави 175 години PDF Печати Е-пошта

Еден од најпопуларните зборови на светот на англиски јазик, познатиот ОК или на македонски во ред, вчера го прослави 175-от роденден.

Повеќе...
 
Џелатот Бускетс PDF Печати Е-пошта

Вчерашниот „Ел Класико“ дуел помеѓу Реал Мадрид и Барселона не можеше да помине без валкани потези и лоши сцени на теренот.

Повеќе...
 
Засадени 4000 рози со дипломатскиот кор PDF Печати Е-пошта

4.000 рози денеска се засадени во Штип во рамките на акцијата Македонија земја на розите.

Повеќе...
 
Дотерување на ботаничката градина PDF Печати Е-пошта

Општина Штип презеде активности за уредување на Ботаничката градина која започна да се прави на крајот на минатотот лето.

Повеќе...
 
Руската рубља почна да врви во Крим PDF Печати Е-пошта

Во Крим денес започна официјалната употреба на руската рубља, пренесува агенцијата Итар тас.

Повеќе...
 
Фармацевтите произведуваат болести PDF Печати Е-пошта

Половина од Американците веруваат во макар една медицинска теорија на заговор, покажа новото истражување.

Повеќе...
 
Казна за Баерн PDF Печати Е-пошта

Дисциплинската комисија на УЕФА го казни европскиот првак Баерн Минхен со затворање на еден дел од трибините за четврт-финалето, од фудбалската Лига на шампиони, против Манчестер Јунајтед.

Повеќе...
 
За месец дена водите од Злетовица во Штип PDF Печати Е-пошта

Aмбасадорот на Словенија во Македонија, Бранко Раковец денеска ја посети Филтер станицата во Штип, каде што во тек се градежни активности за нејзина преадаптација за примање на водата од Хидросистемот „Злетовица“.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 2 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 18 гости присутни
free counters