Жарко Арсовски со уште едно злато, овој пат турско PDF Печати Е-пошта

Викендов  во Турција се оджа отвореното карате првенство.

Повеќе...
 
Каде ќе се лепат, и откаде ќе се откинуваат претседателските плакати PDF Печати Е-пошта

Вo  општината извршено жребувањето за места за лепење на плакати за претседателските кандидати.

Повеќе...
 
Еко констатации PDF Печати Е-пошта

Општинската Инспекција за заштита на животната средина во Штип,со еден статистички среден извештај, ги наброила своите активности.

Повеќе...
 
Џими Картер:Припојувањето на Крим со Русија е неизбежно PDF Печати Е-пошта

Поранешниот американски претседател, 80-годишниот Џими Картер, денес изјавил дека припојувањето на Крим кон Русија било неизбежно.

Повеќе...
 
10-те актери кои заработуваат најмногу PDF Печати Е-пошта

Овие актери заработуваат стотици милиони долари, а нивното богатство расте со секоја следна улога.

Повеќе...
 
Неимар проблем на Барселона PDF Печати Е-пошта

Легендарниот холандски фудбалер, Јохан Кројф, рекол дека неприфатливо е Нејмар веднаш по доаѓањето во клубот да стане најплатениот играч на Барселона.

Повеќе...
 
Кои професии ќе исчезнат PDF Печати Е-пошта

Оператор на телефонска централа, диспечер, шалтерски службеник, месар, часовничар, рецепционер, фурнаџија, слаткар, таксисти, шофер, доставувач, чистач, готвач но не и шеф, книговодител, продавач или касиер – на овие занимања им се заканува опасност да исчезнат во наредните 20 години.

Повеќе...
 
Комисија за урбанизам PDF Печати Е-пошта

Извештаите за работењето на Јавното претпријатие “Стипион, и “Штип проект“ за 2013 година

Повеќе...
 
Кога не оди:Клуни се дрогирал за да стане политичар PDF Печати Е-пошта

Оскаровецот Џорџ Клуни во разговор со својот колега, Џеред Лето, откри зошто не се занимава активно со политика.

Повеќе...
 
Хидинк ја презема Холандија PDF Печати Е-пошта

Гус Хидинк ќе го наследи Луј Ван Гал, на клупата на холандската репрезентација, по завршувањето на Светското првенство во фудбал.

Повеќе...
 
Двајца штипјани на листата за пратеници од Штип во “тројката“ PDF Печати Е-пошта

СДСМ  ги исфрли листите со кандидат за пратеници во сите шест изборни единици.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 109

Радио Штип во ЖИВО

Банер

 

Банер

Моментално Посетители

Има 4 гости присутни
free counters