Вести

Кој ќе биде помине во полуфинале Реал или Јувентус

Вечерва на програмата се првите четвртфинални натпревари, а сите погледи ќе бидат вперени кон Торино каде што гостува Реал Мадрид.

Повеќе...

Боксерите од Подгорица се враќаат со бронза

Македонските боксери учествуваа на „Трофејот Подгорица“.

Повеќе...

Формула 1 на Телевизија 24

Викендов започна новата сезона на најатрактивното автомото натпреварување “Формула 1“.

Повеќе...

Штипскиот карате дует најдобар на Балканот

Македонската репрезентација во карате и овојпат ги потврди своите квалитети.

Повеќе...

Teaching sport на УГД

Во рамките на одбележувањето на патрониот празник на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, 27 март, се одржуваат спортски натпревари како дел од   проектот „Teaching sport“.

Повеќе...

Пинк Пантер лидер

В сабота, 24 март, во Штип ќе се одржи второто коло од Државното првенство во бокс, сала на УГД, 15 часот.

Повеќе...

Зрновка ја “удавија“ во третата лига

И официјално, Третата фудбалска лига, исток продолжува со 7 екипи.

Повеќе...

Поливични успеси на штипските пингпонгари

Продолжија натпреварите во пролетниот дел од Супер лигата на Македонија во пинг понг., со 8 и 9 коло.

Повеќе...

Одбојкарите во полуфинале

Одбојкарите на УГД Студент и во реванш средбата го победи Лешок со 3-0. И првата средба заврши со ист резултат.

Повеќе...

Емил Павлов и Жарко Арсовски со подобрени рејтинзи

Нашите најдобри каратисти повторно ќе бидат во центарот на вниманието. Се одржува уште едно коло во Премиер лигата, каде ќе земат учество селектираните каратисти до 50 место во своите категории.

Повеќе...

Одлични резултати на борачите пионери

На големиот престижен меѓунароиден турнир во ГАЛАБОВО, Бугарија, кој беше под закрилата на Обединетото светско борење, со учество над 150 пионери од најсилните европски држаци во борење, македонските пионери се враќаат со голем успех.

Повеќе...