Вести

Бојана Манев петта на Балканот

Македонските кадети и јуниори од Херцегнови, каде се одржа Балканското првенство ,се враќаат со 7 злата.

Повеќе...

Во Брегалница мирна вода брег рони

Штипските „сини“ се наоѓаат на одмор. Веројатно тој ќе трае до 15 јануари, кога ќе почнат подготовките.за новата сезона.

Повеќе...

Голем успех на кик боксерите од “Гладијатор“

Во Ниш, Србија заврши Балканскиот куп во кик бокс. Учествуваа околу 500 кик боксери од Грција, Бугарија,БИХ,Црна Гора,Хрватска,Србија, Словенија.

Повеќе...

Бобан Данов втор на ЕП во кураш спорт

Во Истанбул, Турција се одржа ЕП за нас во еден непознат спорт, но не и во другите држави.

Повеќе...

Стефан Штерјов најдобар на “Штипски боречки асови“

Заврши третиот турнир „Трофеј штипски боречки асови“.

Повеќе...

Шаторска регионална боксерска лига

В сабота, 2 декември, се одржува претпоследното коло во Регионалната балканска боксерска лига. Во Штип, екипата на Пинк ПАНТЕР се среќава со Лозница, Србија.

Повеќе...

Подготвено е се` за “Трофеј штипски боречки асови“

Претседателот на БАЛКАНЕЦ, Виктор Богданов тврди дека се е подготвено за традиционалниот турнир „Трофеј штипски боречки асови“, кој ќе се одржи во недела 3 декември, од 11 часот во спортската сала Јордан Мијалков.

Повеќе...

“Гладијатор“ на “Трофеј Ниш“

Популарниот кик бокс клуб „Гладијатор“ „жнее“ само успеси на сите меѓународни натпервари каде учествува.

Повеќе...

Егоров 8-ми на свет

Владимир Егоров, натурализиран Македонец, член на БАЛКАНЕЦ од Шттип, на СП во борење до 23 години во Полска, го освои 8 место во светот.

Повеќе...

Регионалната бокс лига , посилна од италијанската

Во Подгорица се одржа толку очекуваната средба на репрезентациите на Регионалната боксерска лига и Италија.

Повеќе...

Одлични резултати на Карате клубот Штип

На Државното првенство во карате, за кадети и младинци до 21 година, екипата на КК Штип, што ја водат познатите карате мајстори, браќата Сашко и Жарко Арсовски, постигна голем успех .

Повеќе...