Вести

Штип мора да добие покриен базен-Дарко Нашков

Дарко Нашков и официјално е нов претседател на ПФМ. Тој е познат пливач ватерполист,, спортски работнике и бизнисмен.

Повеќе...

РФМ со драконски казни удри против Текстилец

Ракометната федерација на Македонија, односно нејзината Првостепена Дисциплинска комисија, ги донесе одлуките во врска со прекинатиот натпревар од 25. коло на Првата лига во Штип меѓу Текстилец и Вардар Неготино.

Повеќе...

Потврдено од регистерот:Дарко Нашков претседател на пливачката федерација

Државниот централен регистер ја објави регистрацијата на Дарко Нашков за претседател на Пливачката федерација на Македонија.

Повеќе...

Висински подготовки за Медитерански игри

Боксерските репрезентации на Србија, Македонија, Хрватска , БИХ и Словенија ги започнаа подготовките за претстојните Медитерански игри.

Повеќе...

Шампион ФА за титулата против Вардар

Пингпонгарската екипа на ШАМПИОН ФА ги продолжи натпреварите во плеј офот.

Повеќе...

Роналдо и Меси треба да ја гледаат Наваро

Ева Наваро беше херој на репрезентацијата на Шпанија, која го освои Европското првенство за фудбалерки до 17 години, откако постигна два гола во финалето против Германија.

Повеќе...

И Штип шахист за трка има.

Никола Бујуклиев не заборавил да игра шах, иако долго време отсуствуваше од шаховската табла.

Повеќе...

Навивачки каскаме.

В сабота Европа ќе го добие новиот фудбалски првак.Милијарди тв гледачи ќе го следат преносот.

Повеќе...

Ултрамаратонецот Ивановски на најпознатата тешка трка - Мон Блан

Жикица Ивановски, штипскиот ултрамаратонец годинава ќе учествува на една од најтешките трки кон Мон Блан, највисокиот врв во Европа.

Повеќе...

Штипските спортски качувачи со 4 златни медалји

Спортско качувачкиот клуб Астибо викендов учествуваше на Државното првенство во Битола, во организација на клубот Вертикал.

Повеќе...

Две злата за Осенсеи во Будва

На големиот меѓународен турнир во џио џицу, што викендов се одржа во Будва, Црна Гора, штипскиот клуб Осенсеи се врати со пет медали- две златни, две сребрени и една бронзена.

Повеќе...