Вести

Премиерот прими делегација на федерацијата на боречки спортови

Денеска премиерот Зоран ЗАЕВ ја прими делегацијата на Федерацијата за боречки спортови на Македонија, во чиј состав беа претседателот и потпретседателот на Федерацијата за боречки спортови во Македонија, Бетим Вренези, Дејан Богданов, секретарот Александар Лазарев, како и великаните на македонскиото борење, Шабан Сејдију и Зоран Шоров.

Повеќе...

Чудни спортски активности.

Градинката Астибо организираше спортски активности на градскиот стадион.

Повеќе...

Пинг-понг шампионат

Викендов се одиграа 12 и 13 коло во Супер лигата на Македонија во пинг понг. Многу средби од Супер лигата досега се одложени, па Федерецијата донесе одлуки и „возен ред“ за сите одложени средби.

Повеќе...

Филм за Шабан Трстена “златниот олимпиец“

Во киното Милениум во Скопје се оджра кинопромоцијата на филмот за животната приказна на најмалдиот олимписки победник во светот, Шабан Трстена.

Повеќе...

Фајнал фор, ниту каде ниту кога

Женската и машката одбојкарска екипа на УГД во Првата лига ги завршија натпреварите. Двете штипски одбојкарски екипи се пласираа на осмите места на табелите.

Повеќе...

Матеј Георгиев најдобар фудбалер на турнир во Ерменија

Во Ерменија заврши турнирот за фудбалерите до 14 години.

Повеќе...

Штур отчет за потрошените пари за спортот

Пред комисијата за спорт денеска се најде извештајот за реализираните активности во областа на спортот за минатата 2017 година.

Повеќе...

4 штипски фудбалери до 14 години, македонски репрезентативци

Во Ерменија започна турнирот на кој учествуваат репрезентациите до 14 години од Македонија, Иран, Ирак, Азербејџан и димаќинот Ерменија.

Повеќе...

Двајца борачи на Балканец учесници на ЕП

На ЕП за кадети, што ќе се одржи од 14 до 20 мај, меѓу учесниците од другите европски држави, ќе ги видиме и штипјани.

Повеќе...

Кој ќе биде помине во полуфинале Реал или Јувентус

Вечерва на програмата се првите четвртфинални натпревари, а сите погледи ќе бидат вперени кон Торино каде што гостува Реал Мадрид.

Повеќе...

Боксерите од Подгорица се враќаат со бронза

Македонските боксери учествуваа на „Трофејот Подгорица“.

Повеќе...