Вести

Мареј и Арсенал

Британскиот тенисер Енди Мареј, кој важи за голем навивач на Арсенал, во едно интервју за англиска телевизија, ги избра петте најдобри играчи на „топчиите“ што имал можност да ги гледа.

Повеќе...

Најскапиот тим на ЕП изгледа вака

На само три дена пред почетокот на Европското првенство медиумите го составија најскапиот тим на турнирот, и неговата вредност изнесува 680 милиони евра.

Повеќе...

УГД студент пингпонгарски шампион на Македонија

Викендов во спортската сала Јордан Мијалков заврши екипното првенство во пинг понг.

Повеќе...

Кого ќе пречкрта “Мурињо“

Искусниот португалски стручњак, Жозе Мурињо ќе има задача да го врати Манчестер Јунајтед на победнички патеки, а за да се случи тоа потребни се сериозни промени во составот.

Повеќе...

Перез бара 200 милиони евра од “Адидас“

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез истакна дека клубот има намера да ја продолжи соработката со „Адидас“, но дека ќе мора германската компанија да исплати огромна сума пари.

Повеќе...

Ристе Наумов бара ангажман во странство

Ристе Наумов во последните средби во дресот на Брегалница прикажа добри игри. Се врати во форма, по една повреда што го мачеше во пролетиоот дел.

Повеќе...

Профи боксерите на олимписки игри

На Олимписките игри во Рио (5-21 август), право на настап ќе имаат и професионалните боксери.

Повеќе...

Одбојкарките на УГД најдобри во Македонија

Во Штип се одигра финалниот турнир во одбојка во младинска конкуренција.

Повеќе...

Мората ќе игра во Премиер лигата

Иднината на Алваро Мората е главна тема во шпанските и италијанските медиуми, па сега за прв пат на таа тема јавно проговори и самиот фудбалер.

Повеќе...

Нема фокус на Гвардиола

Жозе Мурињо вели дека конкуренцијата во Премиерлигата е голема и тој не може да се фокусира само на ривалството со Пеп Гвардиола.

Повеќе...