Вести

И на дожд, Брегалница започна со подготовките

На Градскиот стадион во Штип, по силен дожд, беше означен стартот на подготовките на Брегалница.

Повеќе...

Македонските борачи без поправен

Македонските борачи кадети ги загубија шансите за репасаж.

Повеќе...

Балканец пак се вивна

Во Скопје се одржа Државното првенство во кадетска и сениорска конкуренција. КАДЕТИТЕ на Балканец во екипна конкуренција го освоија првото место, а во сениорска второто.

Повеќе...

Дочек за Дејан Митров

БК Балканец организира пречек за Дејан Митров, кој на МИ во Тарагона го освои бронзениот медал.

Повеќе...

9 златни медалји од Медитеранските игри

ВО  КНИГАТА „ПАТОТ ДО ЅВЕЗДИТЕ“ ПОСВЕТЕНА НА БОРЕЊЕТО КОЛЕГАТА КИРИЛ МАНЕВ ПИШУВА И ЗА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ И ЗА УЧЕСТВОТО НА МАКЕДОНСКИТЕ БОРАЧИ НА ОВИЕ ИГРИ.

Повеќе...

Нуров за златен медал

Могамедгаџи Нуров, натурализиран Македонец ќе се бори за златниот медал на МИ во Тарагона.

Повеќе...

Четворица спортисти на Медитеранските игри

На Медитеранските игри во ТАРАГОНА, Шпанија, од 22 јуни , ќе не претставуваат 71 спортист од Македонија во 15 спортски дисциплини.

Повеќе...

“Копилето“ Гризман ќе заработи добри пари-коментар на Диего Коста

Антоан Гризман изминатиов викенд беше топ тема во шпанската спортска јавност поради фактот што донесе конечна одлука за својата иднина, а начинот на кој ја соопшти истата го направи неговиот потег уште поспектакуларен и повозбудлив за јавноста на Пиринеите.

Повеќе...

Штип мора да добие покриен базен-Дарко Нашков

Дарко Нашков и официјално е нов претседател на ПФМ. Тој е познат пливач ватерполист,, спортски работнике и бизнисмен.

Повеќе...

РФМ со драконски казни удри против Текстилец

Ракометната федерација на Македонија, односно нејзината Првостепена Дисциплинска комисија, ги донесе одлуките во врска со прекинатиот натпревар од 25. коло на Првата лига во Штип меѓу Текстилец и Вардар Неготино.

Повеќе...

Потврдено од регистерот:Дарко Нашков претседател на пливачката федерација

Државниот централен регистер ја објави регистрацијата на Дарко Нашков за претседател на Пливачката федерација на Македонија.

Повеќе...