Вести

“Гладијатор“ на турнир во Карловац

Во новата сезона, кик боксерите на Гладијатор од Штип ќе го имаат првиот настап годинава.

Повеќе...

Пари од УЕФА за младите категории на Брегалница

Средствата кои УЕФА повеќе од една деценија ги доделува за поттикнување на младинскиот фудбал, ФФМ овој пат ќе ги подели на поинаков начин.

Повеќе...

Јесилова тренер во Гана

Поранешниот контроверзен тренер на Брегалница, Јуксел Јесилова не го заборава Штип. Се јави во нашата редакција да не информира потврдувајќи дека потпишал за еден клуб во ГАНА.

Повеќе...

Илија Младеновски за претседател на регионалната лига

Во Ваљево се одржа состанок на УО на Регионалната лига во бокс.

 

Повеќе...

Воденски е македонски “вундеркинд“ во борењето

Иако има само 12 години, го сврте вниманието во светот со својот раскошен талент. Во Германија беше номиниран за „ЧУДО ОД ДЕТЕ“.

Повеќе...

Талентираниот Џамѓозов на ЕП во Сочи

Еден од најперспективните каратисти во Македонија и на КК Штип, Бобан Џамѓозов кој беше најдобар на државното првенство на Македонија во месец ноември лани, до 70 килограми , ќе учествува на ЕП за младинци и кадети во Сочи, Русија, на 2 февруари.

Повеќе...

“Штипски асови“ и Радио Штип ги избраа најуспешните спортисти за 2017

Титулите најдобри за Јована Георгиева и Бобан Данов.

Повеќе...

Македонските карате репрезентативци на подготовки во Париз

Македонските карате репрезентативци веќе неколку дена се подготвуваат во мастар кампот во Париз, Франција Во Париз ќе се одржи и првиот турнир од 25 до 28 јануари, преку кој ќе се добиваат рејтинг бодови за пласман на ЛОИ во Токио 2020 година.

Повеќе...

Брегалница бара да и се отстапат стадионските паноа

Фудбалскиот клуб Брегалница велат од новото раководство е во исклучително тешка финансиска состојба, пораид која неможат да бидат исплатени плати на фудбалерите со договор.

Повеќе...

Статусот на Бобан Данов зависи од Балканец

Носителот на сребрен медал на ЕП во кураши во Турција и седмопласиран на СП во самбо во Сочи, Бобан ДАНОВ ,борач на Балканец се уште не е на чисто- каде ќе ја продолжи кариерата.

Повеќе...

Футсал куп

21 јануари се играат натпреварите во осминафиналето на Купот на Македонија во футсал. Мал Ајакс ќе гостува на некогашниот шампион, Железарец во Скопје, а Астибо ќе биде домаќин на актуелниот првак Шкупи.

Повеќе...