Вести

Спортски јунак во Аргентина.

Уште пред почетокот на Младинските олимписки игри во Буенос Аирес беше јасно дека Драган Велинов нема шанси да постигне добар резултат.

Повеќе...

Старт на пинг-понг шампионатот

Во Скопје се одиграа првите две кола од Супер лигата на Македонија во пинг понг. Неочекувано, лош старт имаа ланските државни вицешампиони- Шампиони ФА.

Повеќе...

Жарко Арсовски со уште еден медал

Викендов, се одржа силниот меѓународен карате турнир „Трофеј Белград“.И на овој силен турнир, Жарко Арсовски ги потврди своите квалитети.

Повеќе...

Започна светско првенство за борачи ветерани

До недела во Скопје, во спортската сала Борис Трајковски  се одржува СП за ветерани. Ќе учествуваат околу 300 борачи од околу 30 држави во светот.

Повеќе...

Гостување кое ќе биде или триумф или фијаско

Брегалница  , по успешниот старт, на три едноподруго средби потфрли и со прикажаните игри и резултатите.

Повеќе...

СП во борење за ветерани

Започна реализицијата на проектот за „Развој на борењето во Македонија“. Ќе бидат доделени осум боречки душеци на клубовите во Македонија , како и спортски реквизити и опрема за сите клубови и борачи во Македонија.

Повеќе...

Штип со четири каратисти на СП

Од четврти до единаесетти ноември годинава во Мадрид - Шпанија ќе се одржи СП во карате.

Повеќе...

Прва лига станува неотсонуван сон

Штипските „сини“ можеби играа многу подобро од претходните средби, само што недостасуваа голови.

Повеќе...

Брегалница се откажа од прва лига?!!

Штипските „сини“ уште еднаш резочараа . Играа под своите можноисти. Затоа и поразени се вратија од Кавадарци.

Повеќе...

Во спомен на Ѓорги Стојков - Пивка

Во организација на Мал Ајакс , на 23 септември, недела од 15 часот ќе започне вториот по ред Меморијален фудбалски турнир „Горѓи Стојков- Пивка“, поранешен голман на Брегалница и педагог во повеќе клубови, а последен пат беше тренер во Мал Ајакс каде заврши неговата кариера.

Повеќе...

Крале Марко треилс

Љубителите на трчањето и на природата денеска и утре,  ќе се обединат на најголемиот настан во планинското трчање во Македонија, Крали Марко треилс, што ќе се одржи по осми пат

Повеќе...