Вести

Порази на одбојкарите и одбојкарките.

Во редовното коло на ПРВАТА ОДБОЈКАРСКА ЛИГА,, мажи и жени се постигнати главно очекуваните резулати.

Машката екипа на УГД загуби дома од Шутова од Кичево со 2-3 но, освои еден бод, бидејќи победи во два сета. -23-25, 25-20, 15-25 25-20 и 18-25.
Женската екипа на УГД загуби од лидерот на табелата РАБОТНИЧКИ СО 3-0 - 25-20,25-12,25-16.
В сабота се игра последното коло од овој дел на првенството, пред разигрувањето. Во Штип, во сабота, се игра најзначајната средба која директно одлучува за шестото место на табелата , кое води во плеј офот. Штипјанки ја пречекуваат екипата на Јанта Волеј. УГД само со победа може да смета на шестото место и пласман во разигрувањето.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter