Вести

Мал Ајакс, со големи шанси за прва лига.

Футсал екипата на Мал Ајакс лани го напушти прволигашкото друштво.

По една сезона играње во Втората лига, Мал Ајакс има шанси да се врати пак во Првата лига, каде се натпреварува Астибо.Досега се одиграа 8 кола во Втората лига. Мал Ајакс забележа 7 победи, а загуби само една средба. Мал Ајакс води на табелата со 21 бод, пред КАРАДАКУ СО 20, Град Херој 16. Вкупно во оваа лига се натпреваруваат 10 екипи.Првите две екипи во Втората лига влегуваат во Првата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter