Вести

Половични резулати на СП во карате

Започна СП во карате. Настапија тројца каратисти на Македонија.

Победа забележа Мартин Несторовски, Во кати Пулексенија Јовановска загуби во првото коло . Елеминиран е и Фери Иссиќ, иако забележа две победи, но во третата загуби.Утре во 15,45 часот ќе стартува и нашата најголема надеж Емил ПАВЛОВ. Има тежок ждреб, но веруваме дека неговата самодоверба, подготвеност и оптимизам ќе му донесе и резултат

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter