Вести

Влатко Костов за претседател на ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија остана без претседател откако пред неколку дена Илчо Ѓорѓиоски си поднесе оставка и се реши да продолжи со работа во УЕФА.

Нашите информации до кои дојдовме велат дека прв фаворит во моментот за наследник на Ѓорѓиоски,е штипјанецот Влатко Костов,.Костов низ својата кариера има работено во низа наши клубови како Осогово, Саса, Куманово, Брегалница, Работнички, Турново, Влазрими, како и во Саудиска Арабија во тимот на Ал Реад.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter