Вести

Нуров за златен медал

Могамедгаџи Нуров, натурализиран Македонец ќе се бори за златниот медал на МИ во Тарагона.

Тој во полуфиналето славаше над репрезентативец од Турција со 9-6. Интересно, Турчинот во првата рунда водел со 5-1, но Нуров во продолжението го изенанедил својот противник. и извојувал голема победа.Во финалето Нуров ќе се бори со Италијанец.
Сега е веќе познато дека Дејан Митров утре ќе се бори за бронзен медал со Алжирец Уште еден македонски борач има шанси да се бори за бронза ако успее да победи во репасажот. Станува збор за Вејсели.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter