Вести

Роналдо и Меси треба да ја гледаат Наваро

Ева Наваро беше херој на репрезентацијата на Шпанија, која го освои Европското првенство за фудбалерки до 17 години, откако постигна два гола во финалето против Германија.

„Црвената фурија“ славеше со 2-0, а еден од головите на Наваро беше вистинско ремек-дело на кое можат да и позавидат и најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо и Лионел Меси. 

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter