Вести

Роналдо и Меси треба да ја гледаат Наваро

Ева Наваро беше херој на репрезентацијата на Шпанија, која го освои Европското првенство за фудбалерки до 17 години, откако постигна два гола во финалето против Германија.

Повеќе...

И Штип шахист за трка има.

Никола Бујуклиев не заборавил да игра шах, иако долго време отсуствуваше од шаховската табла.

Повеќе...

Навивачки каскаме.

В сабота Европа ќе го добие новиот фудбалски првак.Милијарди тв гледачи ќе го следат преносот.

Повеќе...

Ултрамаратонецот Ивановски на најпознатата тешка трка - Мон Блан

Жикица Ивановски, штипскиот ултрамаратонец годинава ќе учествува на една од најтешките трки кон Мон Блан, највисокиот врв во Европа.

Повеќе...

Штипските спортски качувачи со 4 златни медалји

Спортско качувачкиот клуб Астибо викендов учествуваше на Државното првенство во Битола, во организација на клубот Вертикал.

Повеќе...

Две злата за Осенсеи во Будва

На големиот меѓународен турнир во џио џицу, што викендов се одржа во Будва, Црна Гора, штипскиот клуб Осенсеи се врати со пет медали- две златни, две сребрени и една бронзена.

Повеќе...

ЕП во карате.Медал се очекува

Македонската сениорска карате репрезентација денеска  замина на ЕП во Нови САД, Србија, 10-14 мај.

Повеќе...

На меѓународен турнир за млади боксери

Тројца млади бокс од Македонија учествуваа на турнирот што го организираше БК Лазаревац, Србија.

Повеќе...

Македонските борачи на ЕП

До 6 мај, македонските борачи-сениори ќе учествуваат на ЕП во Касписк, Русија.

Повеќе...

Премиерот прими делегација на федерацијата на боречки спортови

Денеска премиерот Зоран ЗАЕВ ја прими делегацијата на Федерацијата за боречки спортови на Македонија, во чиј состав беа претседателот и потпретседателот на Федерацијата за боречки спортови во Македонија, Бетим Вренези, Дејан Богданов, секретарот Александар Лазарев, како и великаните на македонскиото борење, Шабан Сејдију и Зоран Шоров.

Повеќе...

Чудни спортски активности.

Градинката Астибо организираше спортски активности на градскиот стадион.

Повеќе...