Вести

Кој на протестите ја тепаше Северина и една жена од Заечар.

На социјалните мрежи вечерва се шират лажни фотографии на наводно повредени од протестот пред Собранието.

На една од таквите фотографии се наоѓа Северина со фотографија од промо спот за настан против насилство врз жени, додека на друга е жена повредена во Заечар.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter