Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Спортски.мк и денес на едно место ви ги пренесува сите случувања на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Веста на денот денес ја пренестува британски „Телеграф“ – Челзи се согласил да го продаде Азар на Реал Мадрид! (ОВДЕ) – ОФИЦИЈАЛНО: Петар Чех потврди дека актуелната сезона е негова последна во кариерата (ОВДЕ) … ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – 15ти јануари: Рајан Бабел се врати во Премиер лигата!

  • Утре се игра натпреварот од Суперкупот помеѓу Јувентус и Милан, а на конференцијата пред овој натпревар Џенаро Гатузо најмногу зборуваше за Гонзало Игуаин. Долго време се шпекулира дека Игуаин е на чекор од трансфер во Челзи. Гатузо порача дека Игуаин не кажал дека сака да замине, но остави сомнеж со тоа што на крајот заврши … Гатузо: Има многу шпекулации, ја чекам одлуката на Игуаин!

  • Брахим Диаз пред десетина стави потпис на договор со Реал Мадрид, а веќе Солари му даде шанса како резерва на два натпревари. Диаз пред Реал Мадрид беше дел од младинската школа на Манчестер Сити и му се предидува голема кариера. Сега преку социјалните мрежи Диаз откри што научил од Касемиро кој важи за „воин“ на … Засилувањето на Реал Мадрид добил лекција од Касемиро: Кога тој ќе каже дека таму не се поминува…(ФОТО)

  • Сега е и официјално, Рајан Бабел е нов играч на Фулам! Холандскиот напаѓач доаѓа во лондонскиот клуб од турски Бешикташ во трансфер вреден два милиони евра. Споменатиот износ Фулам ќе го плати во вид на позајмица до крајот на сезоната кога на Бабел му истекува договорот со инстанбулскиот клуб. Поради финансиските проблеми кои ги има … Официјално: Поранешниот напаѓач на Ливерпул се врати во Премиер лигата

  • Репрезентацијата на Србија денес ја забележа првата победа на Светското првенство во Германија и Данска. Србија денес славеше против Кореја со два поени разлика 31:29. Клучниот момент се случи кон средината на второто полувреме кога Србите направија серија од 9:3. Корејците им правеа огромни проблеми и имаа предност се до 45 минутата (19:22), тогаш следеше … Србија во драматичен натпревар славеше над Кореја, но за пласман во следната фаза потребно им е чудо

  • На Оле Гунар Солскјер му оди фантастично на клупата на Манчестер Јунајтед каде што го наследи Жозе Мурињо. Сослкјер забележа шест победи на првите шест натпревари, а последната беше најголемата – со Тотенхем на гостински терен. Со офанзивната игра освен што Солскјер постигнува добри резултати, ги придоби и симпатиите на навивачите. Норвежанецот од новинарите доби … ЗА ПРВ ПАТ: Солскјер испрати провокација до Мурињо!

  • Kристиано Роналдо заедно со останатите играчи на Јувентус се подготвува за утрешниот италијански Суперкуп кој ќе биде одигран во Џеда. Роналдо на еден од тренинзите во Џеда израдува млад навивач од оваа земја. Роналдо го потпиша дресот на детенцето и се фотографираше со него. Сигурно дека ова е момент кој детето никогаш нема да го … Роналдо во Саудиска Арабија на млад навивач му подари момент кој вечно ќе го памети (ФОТО)

  • Стоперот на Јувентус и италијанската репрезентација Џорџо Киелини го пофали својот соиграч Кристиано Роналдо. Киелини е среќен што денес игра со Роналдо, но потенцира дека Португалецот толку многу пати му ги срушил соништата. Роналдо во дресот на Реал Мадрид неколку пати му пресуди на Јувентус. „Кристиано постигна многу голови против нас и толку пати ги … Киелини: Лигата на шампионите беше сон, сега со Роналдо стана наша цел

  • Првата ѕвезда на Тотенхем напаѓачот Хари Кејн се соочува подолга пауза што сигурно ќе биде голем проблем за Маурисио Покетино и неговиот клуб. Повредата на англискиот репрезентативец изгледа била од потешка природа што може да го одалечи од терените на подолг период. Кејн се повреди во дербито против Манчестер Јунајтед. После оваа средба Кејн се … Тежок удар за Тотенехм: Повредата на Хари Кејн е сериозна!

Следи не на twitter