Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Oткако вчера самиот фудбалер во кратка изјава го потврди трансферот, денес италијанските медиуми откриваа детали од договорот помеѓу Интер и Рома. Имено, Рома како оштета за Наинголан ќе добие сума од 24 милиони евра, бекот Давиде Сантон и најталентираниот играч од подладокот на Интер, Никола Заниоло. Во прашање е талентиран играч за врска. За Занило … Детали од договорот за Наинголан: Рома го добива и најталентираниот играч од школата на Интер!

  • Вистински хит е на друштвените мрежи видеото хрватска телевизија во која новинарот го опишува младиот напаѓач на Милан Патрик Кутроне… УРНЕБЕСНО: Има 20 години, одлично игра и се вика – „Ку**он“…Упс, Кутроне (видео)

  • И третиот натпревар во денешната мундијалска програма заврши со победа на фаворитот од 1:0. Шпанија минимално го победи Иран. Иран загуби против Шпанија, но не разочара. Шпанците имаа огромни проблеми да го разбијат бункерот на Иранците. Шпанија во натпреварот влезе како голем фаворит, но на теренот тоа не изгледаше така. Иран очекувано играше бункер не … Среќниот гол на Коста и ВАР ги разочараа Иранците, Шпанија како Португалија и Уругвај (видео)

  • Шпанија после 54 минути успеа да го пробие бункерот на Иран, но малку недостасуваше Иран брзо да се врати. Десетина минути подоцна Иран успеа да постигне погодок, дури и му се израдуваа. Сепак, набрзо нивната радост беше прекината од страна на главниот судија кој после прегледувањето на снимките од ВАР оправдано го поништи нивниот погодок … Иранците се израдуваа, но тука беше ВАР да ги разочара (видео)

  • Aнглиската селекција се соочи со несекојдневен проблем. Се повреди нивниот селектор. Како што пренесуваат медиумите, Саудгејт го дислоцирал рамото во текот на тренингот. Англичаните во првиот натпревар на Мундијалот го совладаа Тунис со 2:1, а во недела ќе играат против Панама. Англиските репрезентативци денес добија слободен ден, но Саудгејт одлучил да трча во близина на … Повреда во таборот на Англија, им се повреди селекторот!

  • Селекцијата на Шпанија конечно после 54 минути успева да стигне до предност од 0:1 и тоа на среќен начин. Погледнете го погодокот на Диего Коста. GOAL COSTA! #IRNESP #ESP #IRN #WorldCup pic.twitter.com/NH7Wt0vPCo — FIFA World Cup (@WorIdCupUpdates) June 20, 2018 „Ни крив, ни должен“ Диего Коста погоди, Шпанија среќно го разби „бункерот“ на Иран (видео)

  • Во овие моменти се игра натпреварот помеѓу Шпанија и Иран, а на овој натпревар беше забележан еден интересен судир помеѓу Серхио Рамос и главниот судија на натпреварот.  Рамос во фудбалскиот свет, посебно после епскиот дуел со Салах во Лигата на шампионите доби голем епитет на „валкан“ играч, па оние кои го сметаат за таков сега … Рамос влегува во дуел со секого, па дури и со – судијата! (видео)

  • Селекцијата на Португалија предводена од својот најдобар фудбалер Кристиано Роналдо кој беше стрелец на единствениот гол стигна до победа против Мароко од 1:0. Најинтересниот детал од оваа се случил на полувремето. Имено, во фудбалскиот свет се појави информација дека главниот судија на натпреварот, Марк Геигер го побарал дресот на Кристиано Роналдо кога фудбалерите се упатувале … Судијата го барал дресот на Роналдо, Мароканците бесни: Ова не е Мундијал – ова циркус!

  • Стартува трката за неговиот потпис! Како и што официјално беше соопштено на сајтот на украинскиот шампион, Шахтјор, повремениот репрезентативец Бернард го напушта клубот после пет години. Поранешниот играч на Атлетико Минеиро остави длабока трага во Доњеск, запиша 157 официјални натпревари, постигна 28 погодоци, освои три титули во Украина, три трофеи во Супер купот и три … Официјално: Бразилецот е слободен играч, започнува трката за неговиот потпис!

Следи не на twitter