Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Набил Фекир изимнатото лето се поврзуваше со неколку европски гиганти, а според последните информации би можел да заврши во редовите на Баерн Минхен. Фекир со одличните настапи во дресот на Лион привлече внимание од неколку европски клубови, помеѓу нив беше и Ливерпул каде што беше на чекор од трансфер, но на крајот сепак остана во … Фудбалерот кој беше на чекор од Ливерпул сега се најде на радарот на Баерн Минхен

  • Денвер одлично ја започна сезона и после три одиграни натпревари имаат максимален учинок, последен клуб кој падна пред избраниците на Мајк Мелоун беше актуалениот шампион, Голден Стејт. Тимот од Колорадо игра одлично, а еден од клучните играчи е српскиот центар, Никола Јокиќ. Јокиќ доби нов договор со Наџентси оваа сезона и израсна во важен дел … Го заслужува новиот договор: Јокиќ во првите три натпревари има фантастични бројки!

  • Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп во натпреварот против Хадерсфилд им укажа доверба на не доволни опоравените Мохамед Салах и Џејмс Милнер и тие се вратија во натпреварувачки титам. И дефанзивецот на Вирџил Ван Дијк се врати на тренизните и ќе настапи против Црвена Звезда во рамките од третото коло во Лигата на шампионите, а денес … Клоп доби одлични вести пред Звезда, одличниот офанзивец се враќа во тимот

  • Фудбалерите на Црвена Звезда во среда со почеток од 21:00 часот во рамките од третото коло во Лигата на шампионите ќе се сретнат со англиски Ливерпул. Овие два клуба ги одмерија силите и во култниот натпревар во 1973 година. Токму затоа од Звезда посветија емисија само на тие натпревари. Интересно е што првиот натпревар на … Враќање низ историјата: Како Ливерпул некогаш „учеше“ од Црвена Звезда (ВИДЕО)

  • Kристиано Роналдо се врати на „Олд Трафорд“ и се обрати на новинарите на конференцијата за медиумите пред натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите. Англиските новинари, не би биле англиски доколку Роналдо не го дочекаа со обвинувањата за силување и фактот што оваа година досега не доби ниту една индивидуална награда Португалецот … Роналдо: Јунајтед е силен тим, но и ние имаме свои оружја

  • Не може да се каже дека не ја послушаа пораката… Раководството на Баерн на конференцијата за медиумите бараа да се престане со критиките на нивна сметка. Од Баерн најавите за смена на Ковач ги нарекоа злонамерни и испратија силна порака дека Ковач нема да биде сменет и дека ја има нивната поддршка. Поради тоа се … ФОТО: Од Баерн побараа да нема критики, медиумите им одговорија – оригинално!

  • Maнчестер Јунајтед и Јувентус утре од 21:00 часот го играат натпреварот од третото коло во групната фаза од Лигата на шампионите, а сите со нетрпение го исчекуваат Роналдо на тревникот на „Олд Трафорд“. Роналдо и во дресот на Реал Мадрид се враќаше на „Олд Трафорд“, но многумина веруваат дека ова е последна прилика навивачите на … ВИДЕО: Роналдо пристигна, Манчестер во транс!

  • После тешкиот пораз на гостувањето кај ПСЖ, Црвена Звезда во третото коло од Лигата на шампионите ќе гостува кај Ливерпул на „Енфилд“. Звезда секако е голем аутсајдер пред споменатиот натпревар, а лесно би можело да се случи да се најдат во полоша ситуација со оглед на проблемите на двајца фудбалери. Според пишувањето на српските медиуми … Звезда дополнително ослабена: На „Енфилд“ без најдобриот?

  • Менаџерот на Манчестер Јунајтед помина многу подобро отколку што се очекуваше. После инцидентот во дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Члези во кое Жозе Мурињо тргна физички да се пресметува со помошникот на Маурицио Сари кој буквално пред него го прославуваше изедначувачкиот погодок на „сините“, реагираше Фудбалската асоцијација на Англија. Се очекуваше Португалецот да биде казнет, … Mурињо добро помина, но неговиот „провокатор“ може да биде жестоко казнет

Следи не на twitter