Вести

Русија СП-фудбал 2018

ОВА Е РАСПОРЕДОТ НА СИТЕ НАТПРЕВАРИ НА СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ШТО СЕ ОДРЖУВА ВО РУСИЈА.СИТЕ 64 НАТПРЕВАРИ ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ НА МАКЕДОНСКАТА РАДИО И ТЕЛЕВИЗИЈА.

КЛИКНИ НА ВРСКАТА  ДА ГО ВИДИШ РАСПОРЕДОТ.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Кристиано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб и да отпее песна пред новите соиграчи од Јувентус. Мега-ѕвездата се одлучи за една од своите омилени песни од португалскиот бенд Чутос енд Понтапес, но за волја на вистината, не покажа завидни гласовни спосовности. Wow 😳@Cristiano Ronaldo's Juventus initiation song is an absolute belter … Традицијата важи и за најдобрите: Роналдо пееше пред новите соиграчи (видео)

  • Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид сака да го засили нападот до завршувањето на преодниот рок, а примарна цел е голгетерот на Лајпциг, Тимо Вернер. „Дон Балон“ тврди дека „кралевите“ во 21-годишниот Германец гледаат идеално засилување не само за сегашноста туку и за иднината. Вернер блесна во дресот на Лајпциг и во изминатите две сезони … Шпанците тврдат: Реал тргнува по Тимо Вернер!

  • Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години загуби од БиХ со 76-95 во полуфиналето на Европското првенство дивизија Б, но ќе има уште една шанса за обезбедување место во елитата. „Црвено-жолтите“ одиграа одлично во првото полувреме, беа рамноправен противник и на пауза се замина со изедначени 50-50. Во третата четвртина БиХ направи разлика од 10 поени, … Македонските кошаркари загубија, но има надеж за влез во елитата

  • Утрово ви пренесовме за обвинувањата на сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис на сметка на Рома и Ливерпул. Имено, Аурелио Де Лаурентис јавно обвини дека сопствениците на Ливерпул ја поседуваат и Рома, па овие клубови, според законите, не треба да настапуваат во Лигата на шампиони. Не се чекаше долго, па сопственикот на Рома, Џејмс Палота … Палота му одговори на Де Лаурентис: Што пушите вие во Наполи?

  • Ветеранот Марко Бориело иако има полни 36 години не планира да ги закачи копачките на клин и може да ја продолжи кариерата во еден од најсилните тимови во Серија А. Имено, преодниот рок во Италија завршува вечерва во 20 часот, а со оглед на фактот што Наполи остана без опции во нападот, сега се насочи … Бориело е неуништлив: На 36 години прави животен трансфер!

  • Новото засилување на Милан, Диего Лаксалт беше претставен на официјална прес-конференција денес, заедно со другите две нови засилувања, Бакајоко и Кастиљехо. Поранешниот фудбалер на Џенова призна дека бил блиску до трансфер во Зенит, но кога добил повик од Милан веднаш кажал ДА. „Вистински сон е да преминам во еден од најголемите клубови во светот. Ова … Лаксалт: Бев блиску до трансфер во Зенит, но Милан не се одбива!

  • Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари е категоричен дека првата ѕвезда на тимот, Еден Азар сигурно останува на „Стенфорд Бриџ“ и оваа сезона. Полсе завршувањето на Мундијалот, Азар силно беше поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, но најверојатно Белгиецот ќе остане во Челзи. „Овие десетина дена многу често разговарам со него. Азар никогаш не ми кажал … Сари сигурен: Азар останува во Челзи!

  • Викендов започнува новата сезона во Серија А, но првото коло ќе биде нецелосно бидејќи се одложени два натпревари. Имено, Фудбалската федерација на Италија одлучи да ги одложи натпреварите Сампдорија – Фиорентина и Милан – Џенова, поради трагедијата која се слуќи во Џенова пред неколку дена. Денес беа одредени и датумите кога ќе се одиграат овие … Познато кога ќе се одиграат одложените натпревари во Серија А!

  • Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо продолжува да тврди дека нема проблем со Пол Погба. Англиските медиуми објавија дека „Специјалниот“ го предупредил Погба да не зборува јавно и доколку сака да замине да побара трансфер. „Вистината е дека работиме заедно две години и неколку недели. Никогаш не сум бил посреќен со Погба отколку сега“, изјави … Мурињо ја откри „вистината“ за односот со Погба

Следи не на twitter