Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Во центарот на вниманието денес на Островот се наоѓа Манчестер Јунајтед, англиската јавност на големо шпекулира дека неколку фудбалери ќе го напуштат „Олд Трафорд“ до крајот на овој месец. Според најавите, Жозе Мурињо разговарал со сопствениците на клубот и им открил на кои фудбалери нема да смета оваа сезона. Како што пишува „Мирор“ португалскиот стручњак … Mурињо „отпишал“ тројца и тие можат да заминат до крајот на овој месец

  • Сите фудбалски фанатици со нетрпение го чекаат новото издание на популарната ФИФА, а не е тајна и дека познатите фудбалери сакаат да го поминуваат времето играјќи ја оваа видео игра. 25 годишниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард преку својот официјален Твитер профил побара од „EA Sports“ да му биде поправена фризурата во новата верзија. … Фудбалерот на Јунајтед и се налути на „ФИФА“: 99 години кај вас имам иста фризура (фото)

  • ПСЖ ја брани титулата шампион на Франција и голем дел од фудбалскиот свет сметаат дека и оваа сезона нема да имаат вистинска конуренција. Клубот од Париз се спрема за наредниот натпревар, а на денешниот тренинг во центарот на вниманието беше бразилската ѕвезда Нејмар од кого многу се очекува и во оваа сезона. ПСЖ на својот … Нејмар „растура“ на тренинзите (видео)

  • Поранешниот напаѓач на Фиорентина и Баерн Минхен, Лука Тони го изнесе своето предвидување пред почетокот на новата сезона во Серија А. Секако, оваа сезона и тоа како ќе биде интересна борбата за прв стрелец во лигата, награда која Тони своевремено ја освои во дресот на тимот од Фиренца. Тој смета дека во претсојната сезона за … Лука Тони предвидува кој ќе биде најдобар стрелец во Серија А – не „типува“ на Роналдо

  • Кристиано Роналдо после пристигнувањето во италијанскиот шампион објави дека во новиот клуб се чустува како во семејство и дека тоа не било така во Мадрид. Таквата негова изјава го налути капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос кој сега влезе во судир со својот поранешен соиграч. Рамос тврди дека во Реал секогаш има блискост помеѓу фудбалерите … Роналдо го налути Рамос кој јавно му одговори: Не знам за што тој зборува

  • Уругваецот Диего Годин кој ова лето го одби Манчестер Јунајтед не го продолжил договорот со Атлетико, како што беше објавено. Договорот на Годин со вицешампионот на Шпанија има важност до следната година, а иако се шпекулираше дека би можел да го продолжи до тоа нема да дојде. Новиот капитен на „јорганџиите“ за кого ова лето … Годин го одби Мурињо, но го одбил и Атлетико

  • Навивачите се презадоволни, со оглед на тоа каква беше ситуацијата во еден момент… Леонардо од своето доаѓање во Милан навистина успеа да направи многу. Доведе фантастични играчи и ги продаде оние кои ги сметаше за непотребни. Се споменуваше и дека „росонерите“ можат да тргнат во офанзива на Сергеј Милинковиќ Савиќ во последните денови од преодниот … „Росонерите“ во транс: Експертот за трансфери најави ново засилување за Милан (фото)

  • Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лига“ му оддаде големо признание на нашиот Енис Барди кој зад минатата сезона одигра одлично во дресот на Леванте. Барди заедно со Меси доби место во видеото кое како најави го објави официјалната страна на „Ла Лига“. Видеото беше објавено под наслов: … Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

  • После Чорлука и Манџукиќ од репрезентацијата денес се прости и Даниел Субашиќ. Порака за благодарност до голманот на репрезентацијата на Хрватска испрати стоперот Ловрен. „Па доста е веќе со заминување од репрезентацијата. Дај, објавете во исто време да може да објавиме некоја заедничка слика, а не поединечно. Е мој „fu*king years“, мило ми е што … Ловрен: Доста со заминувањата, дај објавете во исто време (фото)

Следи не на twitter