Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Дагестанско – рускиот борец верува дека ќе присуствуваат 100.000 навивачи ако договори борби со легендарниот Американец. Повеќе нема дилеми дека на борба Кабиб Нурмагомедов – Флојд Мејведер веќе се работи. Имено, Дагестанецот на својот Инстаграм профил објави важна вест дека е постигнат договор со боксерската федерација на Русија и тоа со генералниот секретар Умар Кремљлиeв. … Сега е потврдено: Се работи на борба Кабиб – Мејведер и тоа на „Лужњики“ во Москва! (ФОТО)

  • Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил синоќа со голот против Лестер стана најефикасниот Германец во историјата на Премиер лигата. Тоа беше 30-от гол за плејмејкерот која ја игра веќе шестата сезона во дресот на Арсенал. Така Озил ги остави зад себе Јирген Клинскамн и Уве Рослер кои имаат постигнато по 29 гола во Премиер лигата. Имено … Озил најефикасен Германец во историјата на Премиер лигата

  • Аргентинскиот голгетер испрати јасна порака пред утрешниот натпревар, но и барем малку ја остави вратата за негов трансфер подотворена. Во договорот на Икарди откупната клазула изнесува 110 милиони евра која важи за клубовите надвор од Италија во првите две недели од јули, а во медиумите многу се пишуваше дека за него заинтересиран е Реал Мадрид. … Икарди пред Барселона: Ако пристигнат понуди ќе ги разгледам

  • Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги изненади сите со изјавата што ја даде пред мечот со Шахтјор во Лигата на шампиони. Иако Манчестер Сити важи за еден од главните фаворити во Лигата на шампиони, Гвардиола тврди дека неговиот тим не е подготвен да го освои ова натпреварување. „Роден сум и израснав во Барселона. Кога … Гвардиола ги шокира фановите: Не сме спремни да ја освоиме Лигата на шампиони!

  • Ирскиот клуб Бохемијас од Даблин ја воодушеви јавноста претставувајќи ја комбинацијата гостински дресови. Од овој клуб денес ги претставија гостинските дресови со кои ќе настапуваат во новата сезона и на тој начин искажаа почит кон легнедарниот музичар Боб Марли. Од клубот открија дека веќе имаат голем број нарачки и дека со сигурност овој дрес ќе … Клуб од Ирска ќе носи дресови во чест на Боб Марли (ФОТО)

  • Реал Мадрид минува низ еден од најлошите периоди во својата историја и тоа им е јасно веќе насите. Кога тимот игра лошо јасно е кој ја плаќа цената – трнерот. Лопетеги е пред императив на победи во следните натпревари доколку сака да ја задржи својата функција, а во случај да добие отказ Реал Мадрид ќе … Познато колку Реал ќе треба да му плати на Лопетеги ако го отпушти

  • По пауза од 10 месеци најсилните европски репрезентации ќе го започнат циклусот за Европското првенство во 2020 година кое ќе се одигра во Австрија, Норвешка и Шведска. Квалификациите започнуваат утре, а денес на официјалниот Инстаграм профил на „ЕХФ“ е објавен еден од најубавите погодоци од последното ЕП, тој е дело на – Кире Лазаров, како … ВИДЕО: ЕХФ денес се потсети на мајсторијата на Гоце и Кире против Германија

  • Aктуелниот шампион на Европа, Реал Мадрид се наоѓа во голема резултатска криза, а секако кога не оди главен виновник е Јулијен Лопетеги. Лопетеги во текот на летото пристигна во Реал Мадрид како замена за Зинедин Зидан, но сезоната за него не можеше да започне полошо. „Кралевите“ се во една од најголемите кризи во својата историја. … Флорентино Перез утрово разговарал со Жозе Мурињо?!

  • Англичаните удираат онаму каде што најмногу „боли“, но и ова сигурно дополнително ќе ги мотивира гостите. Третото коло во Лигата на шампионите ќе го обележи натпреварот помеѓу двата гигнати на европскиот фудбал Манчестер Јунајтед и Јувентус. Причини зошто овој натпревар ќе биде во центарот на вниманието има многу, одиграа некои незаборавни натпревари во минатити, а … ФОТО: Манчестер Јунајтед преку официјалниот сајт испрати жестока провокација до Јувентус

Следи не на twitter