Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис денес ги демантираше шпекуалциите дека клубот е заинтересиран за Карим Бензема и Анхел ди Марија. Меѓутоа, Де Лаурентис тоа го направи на „свој“ начин со потценуцачка порака и истакна дека „не му требаат старци“. Ова силно го испровоцира Бензема, па реши да му одговори на претседателот на Наполи преку … Бензема му одговори на Де Лаурентис: Уште еден лудак!

  • Најголемото засилување на Интер ова лето, Раџа Наинголан се повреди за време на пријателскиот меч со Сион, а денес станаа познати и деталите од повредата. Имено, Интер преку официјално соопштение потврди дека Наинголан има истегнување на бутниот мускул. Од лекарскиот табор на „нероаѕурите“ потврдија дека ќе ја следат состојбата во следните денови. „Наинголан и Карамо … Познати деталите од повредата на Наинголан

  • Само неколку часа откако го официјализираа трансферот на Алисон од Рома, „црвените“ потврдија дека се разделија со еден од голманите. Имено, Дани Ворд од денес е член на Лестер, а Ливерпул од неговата продажба ќе инкасира 12,5 милиони фунти. Ворд има само три настапи за првиот тим на „црвените“ откако пристигна на „Енфилд“ во 2012 … Официјално: Ливерпул продаде голман за 12,5 милини фунти

  • Милан денес го одигра првиот пријателски меч оваа сезона, против Новара и победи со 2:0. Стрелци на головите беа Сусо и Калабрија, а после мечот тренерот Гатузо одговори на „најжешката тема“ – Леонардо Бонучи. Веќе неколку дена се погласни се шпекулациите дека Бонучи ќе го напушти Милан, иако Милан денес дозна дека сигурно ќе игра … Гатузо: Бонучи? Не знам дали ќе остане!

  • Само неколку часа откако Сон Хеунг Мин потпиша нов договор, Тотенхем се пофали со уште еден важен потпис. Имено, крилниот напаѓач Ерик Ламела денес го продолжи договорот со „спарси“ и се обврза на верност до 2022 година. Ламела пропушти поголем дел од минатата сезона поради повреда, но е важен дел од тимот на Покетино, што … Втор потпис за Тотенхем во ист ден

  • Евертон е силно заинтересиран за крилниот напаѓач на Ватфорд, Ричарлисон, па дури е спремен да го собори клупскиот рекорд и да плати 50 милиони фунти за Бразилецот, пренесуваат медиумите на Островот. До сега „карамелите“ најмногу потрошиле за еден трансфер 45 милиони финти и тоа минатото лето за Гилфи Сигурдсон. Ричарлисон има само 21 година и … Во Премиер лигата може да падне нов трансфер рекорд

  • Како што пренесуваат каталонските медиуми Арсенал започнал преговори со Барселона за трансфер на играчот за врска Андре Гомеш. Бившиот играч на Валенсија не се снајде најдобро на „Камп Ноу“ каде помина две сезони, па сега е на излезна врата. Арсенал е силно заинтересиран за Португалецот по барање на Унаи Емери кој одлчично ги познава неговите … Барселона и Арсенал започнаа преговори

  • Навивачите на „кралскиот“ клуб тешко го прифатија трансферот на нивната најголема ѕвезда Кристиано Роналдо во Јувентус. Португалецот додатно ги налути откако на презентацијата во Торино изјави дека не било тешко да донесе таква одлука. После тоа еден навивач на Реал преку Твитер испрати жесток удар за Роналдо. „Вака ни враќа за тоа што моравме 9 … Најтежок удар за Роналдо: Моравме да лажеме 9 години дека е подобар од Меси!

  • Претседателот на шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас има свое мислење зошто Кристиано Роналдо го напуштил Реал Мадрид. 33-годишниот Португалец направи изненадувачки трансфер во Јувентус, а Тебас смета дека Роналдо заминал од Шпанија поради високите даноци. „Во Италија Роналдо ќе заработува повеќе поради пониските даноци. Се наоѓаме во незгодна ситуација. Во Шпанија состојбата е најлоша кога … Претседателот на Примера: Роналдо си замина поради високите даноци!

Следи не на twitter