Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Изненадување или не ова би била вистинска „бомба“ за шпансиот фудбал! Челзи сака да го продаде Алваро Мората, најмногу се споменува Милан, но тоа се повеќе гласини бидејќи „росонерите“ имаат други поефтини опции, пред се Кваљарела кој доживува втора младост во Сампдорија. „Радио Каталонија“ сега пренесува една сензационална вест. Алваро Мората е понуден на Барселона! … Замената за Суарез во Барса може да биде најдобриот стрелец во младиските категории на Реал Мадрид!

  • Играчот за врска на Јувентус, Миралем Пјаниќ пред натпреварот против Јанг Бојс порача дека неговиот тим со Кристиано Роналдо го има неопходниот квалитет за освојување на Лигата на шампионите. Јувентус денес од 21:00 часот го игра натпреварот против Јанг Бојс во рамките од последното коло во Лигата на шампионите. „Со своето искуство и квалитет Роналдо … Пјаниќ: Овој Јувентус е најдобриот во историјата

  • Бразилецот Нејмар заработува огромна сума на зелениот терен во дресот на ПСЖ, но му оди добро и со работите кои не се поврзани со зелениот терен, односно маркетингот. Нејмар уште сега има вредност од 185 милиони долари, а веќе во 2019 година оваа сума би можела значително да порасне со оглед на брендовите кои ги … Подвижен билборд: Знаете ли колку брендови рекламира Нејмар?

  • Барселона вчера на „Ноу Камп“ одигра нерешено со Тотенхем (1:1) и со тоа ја потврди првата позиција во својата група. Освен тоа, Барселона изедначи и интересен рекорд стар цели 16 години бидејќи за нив ова беше 29-ти натпревар во низа без пораз на домашен терен во ова натпреварување. Серијата на Барселона трае од септември 2013 … Барселона во Лигата на шампионите изедначи рекорд стар 16 години

  • Тоа што го вети и го исполни! Жерар Пике во разговор за „Л’Eкип“ пред неколку недели најави дека ќе купи клуб, но не сакаше да открие кој додека работата не биде завршена. Сега е се познато, заедно со Космос групата, фудбалерот на Барселона го купи клубот Андора, единствениот полупрофесионален клуб во оваа држава и единствен … Го исполни тоа што го вети: Пике купи клуб!

  • Грди сцени биле забележани после вчерашниот натпревар помеѓу Црвена Звезда и Пари Сен Жермен. Непознати сторители вчера дупнале гуми на голем број возила во текот на натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Пари Сен Жемен. Како што открил очевидиец голем број возил им била дупната по една гума. „Гумите скоро по правило беа дупнати на автомобилите … Бизарна ситуација пред „Маракана“: На луѓето кои не се од Белград им се – бушеле гуми!?

  • Во прашање е игра на Италијанецот и личен интерес… Сега е и официјално, иако се пишуваше со месеци, но немаше потврда – Ромелу Лукаку го отпушти Мино Раиола. Иако се тврдеше дека во прашање е притисок на Манчестер Јунајтед кој не сака да соработува со Раиола, изгледа дека нешто друго е во прашање. Лукаку донел … Откриено зошто Раиола добил „шут карта“ од еден од најпознатите напаѓачи!

  • Иван Ракитиќ изгледа е пред заминување од Барселона. ПСЖ во текот на летото сакаше да го доведе Ракитиќ, но хрватскиот играч за врска одлучи да остане во Барселона. Шпанците сега пишуваат дека Ракитиќ одлучил да им даде шанса на Французите и веќе ја ставил на продажба својата куќа во Каталонија. Шпанскиот новинар Квикуе Гуаш за … Барселона стравува: Дали ова е најава за заминување на Ракитиќ?

  • Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо очекува од Пол Погба биде пример за останатите играчи. Во последното коло од Лигата на шампионите, „црвените ѓаволи“ ќе ги одмерат силите со Валенсија, но тој натпревар нема да има никакво резултатско значење за тимот од „Олд Трафорд“ кој веќе го обезбеди пласманот во наредната рунда. Вечерва се очекува … Мурињо: Погба треба да биде пример

Следи не на twitter