Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • На прес-конференција пред Суперкупот на Европа од Реал Мадрид присуствуваа Серхио Рамос и Марсело, а капитенот на Реал Мадрид повторно зборуваше за Јирген Клоп и финалето во Лигата на шампионите кога се повреди Салах. Рамос одлучи да му одговори на Клоп за новите обвинувања дека намерно го повреди Египќанецот, па на свој начин го провоцираше … Рамос го провоцираше Клоп, а реакцијата на Марсело е вистински ХИТ (видео)

  • Јувентус имаше совршен траснфер период, навивачите се презадоволни и не можат да го дочекаат старотот на новата сезона, а сега соновите се за подигање на трофејот во Лигата на Шампионите. Она што за Алегри претставува проблем е огромниот број на играчи, а јасно е дека нема да има место за сите, па на сличен начин … Jувентус сега се ослободува од „вишокот“

  • „Кралевите“ за првата титула во новата сезона ќе се борат против градскиот ривал и сигурно дека не очекува одличен натпревар. Во претходните денови во центарот на вниманието беше белгискиот голман Тибо Куртоа кој минатата недела потпиша за Реал Мадрид. Куртоа во редовите на Реал Мадрид пристигна од Челзи, а своевремено го бранеше голот и на … Kуртоа нема да дебитира против својот поранешен клуб поради бизарна причина

  • Фудбалерите на Борусија Дормтунд во моментов се на подготовки за следната сезона која ќе биде навистина напорна. Екипата на Борусија Дортмунд и Опел во издание на „Quiztaxi“ ги пречекаа играчите на овој клуб. Германскиот фудбалер и член на Борусија Дортмунд, Марко Ројс „зборуваше“ на босански. Фудбалерите на Борусија беа учесници на квизот кој го организира … УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Германецот Ројс знае и босански! (видео)

  • Претседателот на Наполи Аурелио Де Лаурентис потврди дека неговиот клуб е води преговори со Арсенал. Наполи е во потрага по нов голман, Алекс Мерет заработи скршеница на раката на еден од тренинзите минатиот месец, само шест дена откако пристигна во клубот. Како што пренесе „Скај“ Наполи ја разгледува можноста за доведување на Симон Мињоле од … Потврдено: Наполи преговара за засилување од Премиер лигата во финишот

  • Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис зборуваше за трансфер периодот во италијанската Серија А, неколку дена пред почетокот на сезоната. Зборувајќи за „Radio Kiss Kiss Italia“, Де Лаурентис се осврна на неколку теми: За Белоти: „Се зборуваше дека Торино бара 65 милиони, дали постојат преговори? Лажни! Изгледа толку чудно, се чини дека сите архитекти меѓу … Де Лаурентис во свој стил: Ако тој вреди толку, колку тогаш вреди Инсиње!?

  • Поранешниот фудбалер на Арсенал и Рома би можел да се врати во Европа. Како што пренесува Џанлука Ди Марцио 31 годишниот напаѓач се наоѓа на чекор од трансфер во редовите на Парма. Жервињо вниманието на себе го привлече во 2011 година кога Арсенал Венгер го доведе во Арсенал, за после две сезони на „Емирати“ да … Жервињо пред враќање во Европа и тоа во Серија А

  • Во центарот на вниманието денес на Островот се наоѓа Манчестер Јунајтед, англиската јавност на големо шпекулира дека неколку фудбалери ќе го напуштат „Олд Трафорд“ до крајот на овој месец. Според најавите, Жозе Мурињо разговарал со сопствениците на клубот и им открил на кои фудбалери нема да смета оваа сезона. Како што пишува „Мирор“ португалскиот стручњак … Mурињо „отпишал“ тројца и тие можат да заминат до крајот на овој месец

  • Сите фудбалски фанатици со нетрпение го чекаат новото издание на популарната ФИФА, а не е тајна и дека познатите фудбалери сакаат да го поминуваат времето играјќи ја оваа видео игра. 25 годишниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард преку својот официјален Твитер профил побара од „EA Sports“ да му биде поправена фризурата во новата верзија. … Фудбалерот на Јунајтед и се налути на „ФИФА“: 99 години кај вас имам иста фризура (фото)

Следи не на twitter