Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Македонската машка ракометна репрезентација до 18 години со перфектен учинок „пет од пет“ ја заврши групната фаза на ЕХФ шампионатот во Грузија. Меѓутоа тоа е само почеток и допрва следи она вистинското за четата на Данило Брестовац која веќе го дозна противникот за полуфиналето на турнирот. Тоа ќе биде селекцијата на Белорусија која заврши како второпласирана … Македонија против Белорусија ќе брка финале на ЕП У18

  • Maкедонскиот напаѓач Иван Тричковски игра во неверојатна форма! Неговиот АЕК денес славеше победа од 5:0 и со вкупни 7:1 се пласираше во последната рунда пред три погодоци. Со трите погодоци на денешниот натпревар Тричковски сега има шест погодоци, а во плеј-офот ќе игра против Тренчин. Посебно интересен беше првиот гол на Тричковски кога буквално со … Tричко експлодираше со хет-трик во победата на АЕК – влезе и со топка во гол! (видео)

  • Tимот од Санк Петерзбург убедливо славеше во натпревар за – ИСТОРИЈА! Во рамките од третото коло квалификации за Лигата на Европа, Зенит го победи Динамо Минск 8:1 после продолженија! Првиот натпревар Белорусите го добија со 4:0, но Зенит за 90 минути во вториот натпревар успеа да ја анулира предноста. Поведоа Русите во 22 минута преку … ЧУДО: Зенит во најлудиот натпревар во Лига Европа со девет гола го исфрли Динамо Минск! (видео)

  • Tимот на Јувентус зад себе има одличен преоден рок. „Старата дама“ успеа да доведе неколку одлични фудбаери, а секако најголемата ѕвезда е Кристиано Роналдо. Јувентус успеа да постигне договор со третолигашот Лавала за трансфер на талентираниот напаѓач Бриџ Ндилу (18), но администрацијата направи проблеми при реализацијата на овој трансфер. Постојат одредени административни проблем во комплетирањето … Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

  • Aктуелниот шампион на Европа не го изгуби само трофејот… И такво нешто мораше да се случи – Реал Мадрид го изгуби првото континтално финале после 18 години! Атлетико вчера вечерв во Талин ги совлада „кралевите“ после продолженија во финалето на Суперкупот и на тој начин прекина неверојатна низа на градскиот ривал. Реал Мадрид последното континентално … Атлетико вчера на Реал му прекина низа долга 18 години!

  • Голманската позиција е едно од најголемите прашање кај навивачите на Арсенал, а тренерот Унаи Емери даде јасен одговор. Арсенал сезоната не ја започна најдобар начин, не само поради поразот Манчестер Сити, туку поради начинот на кој играа, а нов натпревар ги очекува веќе овој викенд и тоа повторно дерби ќе се играат против Челзи. Претходниот … Eмери одлучи кој ќе брани против Челзи овој викенд

  • Иако беше најавено дека под знак прашалник е целото коло сепак на од италијанската Серија А многу брзо потврдија дека поради трагедијата која ја погоди Џенова одложени ќе бидат само два натпревари. Попладнево се појави вест дека целото коло во Италија е доведено под голем знак прашалник, а сега од лигата потврдија дека одложени се … Oфицијално: Ќе се игра фудбал во Италија, одложени се два натпревари

  • Како што денес објавија италијанските медиуми постојат сериозни шанси првото коло во Серија А да биде одложено. Tрагедијата која се случи во вторникот наутро ја обележи оваа недела во Италија, а почетокот на првенството веројатно ќе биде поместено за седум дена. „Понте Моранди“, мостот кој се сруши во вторникот со себе однесе 39 животи. Сампдорија … Одигрувањето на првото коло во Серија А под голем знак прашалник

  • Тимот на Интер денес го претстави засилувањето за новата сезона хрватскиот фудбалер, Шиме Врсаљко. Врсаљко денес беше претставен пред медиумите, а прашањата кои ги доби Хрватот можеби и беа очекувани. Имено, новинарите не ја пропуштија прилика да го прашаат Врсаљко дали знае нешто повеќе за потенцијалниот трансфер на неговиот сонародник Модриќ во Интер. Сепак, Врсаљко … Интер денес го претстави Врсаљко и погодувате на кое прашање мораше да одговори

Следи не на twitter