Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
 • Тимот од од европски тенисери го освои трофејот во „Лејвер купот“, откако го победи тимот на Светот со 13:8. Предноста од пет победи е недостижна па затоа мечевите предвидени за денеска се откажани. После два дена натпреварување, во кои за победа се добиваше по два бода, европските тенисери водеа со 7:5, а потоа на ред … Видео: Тимот на Европа го освои „Лејвер купот“

 • Кладење.мк е најдобриот специјализиран сајт во Македонија кој нуди совети за обложување, предлог типови и најразлични други содржини поврзани со обложувањето. На сите фанови на спортското обложување им препорачуваме овој сајт да стане дел од нивното секојдневие, бидејќи секојдневно се нудат најразлични информации кои можат да ви помогнат да стигнете полесно до добивка во обложувалница. … Предлог типови 24.09.2018

 • Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикети“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. „Екстра тикети“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми … Екстра тикети од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (24.09.2018)

 • Арсенал вчера го победи Евертон со 2:0, а еден детал после натпреварот многумина ги збуни. После натпреварот, во кој Евертон уште еднаш разочара, Марко Силва во микс зоната зборуваше за Скај Спорт. Имено, во позадина на рекламното пано беше сместен и Роуан Аткинсон. Нормално, тоа беше рекламен оглас за англискиот филм Џони кој на 5. … Менаџерот на Евертон даваше изјава за Скај Спорт, но кој е тој во позадина?

 • Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез истакна дека не сака неговиот клуб некои натпревари да ги игра во Америка. Ла Лига претходно склучи договор со медиумската компанија Релевент според кој некои првенствени натпревари ќе бидат одиграни на американско тло. Сепак, првиот човек на мадридскиот клуб тврди дека тие не се спремни да играат на друго … Перез: Не сакаме да играме во Америка

 • Maкедонскиот напапаѓач Мирко Ивановски денес одигра одличен натпревар за Хајдук на гостувањето кај Истра. Ивановски беше стрелец на два погодоци во победата од 2:4. Најпрво погоди за 3:0 во 36 минута, а во моментите кога Истра дојде до 3:2, постигна нов погодок за конечните 2:4. Хајдук победи со 2:4, Мирко Ивановски двоен стрелец (ВИДЕО)

 • Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барселона на „Ноу Камп“. Возбудливо беше вечерва во Барселона каде што домаќинот ја пречека Џирона и на крајот гостите успеаа да стигнат до бод одигрувајќи 2:2. Натпреварот започна добро за Барса без најава за нешто неочекувано, Лео Меси постигна гол во 19-тата минута … Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

 • Португалецот полека влегува во форма. Во рамките од петото коло во италијанското првенство екипата на Јувентус со 0:2 славеше на гостински терен против Фросиноне. Избраниците на Масимилијано Алегри промашија голем број прилики. Во текот на првите 45 минути не видовме погодок. Во вториот дел Јувентус нападна уште повеќе, но „бункерот“ на Фросиноне не попушташе. Така … Јувентус се мачеше, Роналдо го „скрши бункерот“ на Фросиноне, точка стави Бернардески (ВИДЕО)

 • Вечерва со почеток од 19:00 часот во Србија се игра 158-то вечно дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда: Следете го овој натпревар ВО ЖИВО!   ВО ЖИВО: Партизан – Црвена Звезда

Следи не на twitter